ProduktnamnRexa PRO S03-326A/21T050X540/O
DimensionDN32/40
Storlek-
Tryck/Flöde/Temp42m, temp +3°C till +40°C
Effekt/Eldata3x400V / 50Hz 5,0kW
Övrig info-
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/6093588
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 6093588
GTIN 4062679232669
Nominellt flöde (BEP) 21,14 m³/h
Tryckhöjd (BEP) 380,89 kPa
Max. flödeskapacitet 29,9 m³/h
Max. statisk höjd 56,99 m
Max. arbetstryck 6,27 bar
Elanslutning Anslutningskabel med stickpropp
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 9,8 A
Ineffekt per motor (P1) 6,1 kW
Axeleffekt per motor (P2) 5 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2807 /min
Medietemperatur (kontinuerlig) 3 - 40 °C
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Anslutningsdimension utloppssida Övrigt
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 32 mm
Tryckklass fläns (flänsborrning) utloppssida Övrigt
Max. partikelstorlek 12 mm
Pumpstyrning Ingen
Pumphöjd 655 mm
Sänkdjup/Instickslängd 20 m
Vikt 66 kg
Höjd (mm) 805
Vikt (kg) 63,8
RSK-nummer5885553
GTIN4062679232669
ProduktAvloppspump
DimensionDN32/40
Storlek-
Tryckhöjd (BEP) 380,89 kPa
Max. flödeskapacitet 29,9 m³/h
Max. statisk höjd 56,99 m
Max. arbetstryck 6,27 bar
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 9,8 A
Ineffekt per motor (P1) 6,1 kW
Axeleffekt per motor (P2) 5 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2807 /min
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Max. partikelstorlek 12 mm
Pumpstyrning Ingen
Pumphöjd 655 mm