ProduktnamnRexa PRO-S04-222A/20T068X540/O
DimensionDN40/50
Storlek-
Tryck/Flöde/Temp75m, temp +3°C till +40°C
Effekt/Eldata3x400V / 50Hz 6,8kW
Övrig info-
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/6097401
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 6097401
GTIN 4062679363271
Nominellt flöde (BEP) 16,61 m³/h
Tryckhöjd (BEP) 457,87 kPa
Max. flödeskapacitet 18 m³/h
Max. statisk höjd 74,99 m
Max. arbetstryck 8,25 bar
Elanslutning Kabel
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 12,8 A
Ineffekt per motor (P1) 7,9 kW
Axeleffekt per motor (P2) 6,75 kW
Isolationsklass (IEC) H
Varvtal 2883 /min
Medietemperatur (kontinuerlig) 3 - 40 °C
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Anslutningsdimension utloppssida DN 50
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 50 mm
Tryckklass fläns (flänsborrning) utloppssida PN 16
Anslutningsstandard utloppssida EN 1092-2
Flänsform Rund
Max. partikelstorlek 12 mm
Sänkdjup/Instickslängd 20 m
Vikt 110 kg
Med torrkörningsskydd Nej
GTIN FP -
Förpackningstyp Pall
Förpackningsfunktion -
Palltyp -
Djup (mm) 600
Bredd (mm) 600
Höjd (mm) 830
Vikt (kg) 112
RSK-nummer5883433
GTIN4062679363271
ProduktAvloppspump
DimensionDN40/50
Storlek-
Tryckhöjd (BEP) 457,87 kPa
Max. flödeskapacitet 18 m³/h
Max. statisk höjd 74,99 m
Max. arbetstryck 8,25 bar
Elanslutning Kabel
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 12,8 A
Ineffekt per motor (P1) 7,9 kW
Isolationsklass (IEC) H
Varvtal 2883 /min
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Flänsform Rund
Max. partikelstorlek 12 mm