ProduktnamnRexa PRO-S04-224A/20T105X540/O
DimensionDN40/50
Storlek-
Tryck/Flöde/Temp87m, temp +3°C till +40°C
Effekt/Eldata3x400V / 50Hz 10,5kW
Övrig info-
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/6097402
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 6097402
GTIN 4062679363288
Nominellt flöde (BEP) 20,08 m³/h
Tryckhöjd (BEP) 578,99 kPa
Max. flödeskapacitet 30,6 m³/h
Max. statisk höjd 87,5 m
Max. arbetstryck 9,625 bar
Elanslutning Kabel
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 20,5 A
Ineffekt per motor (P1) 12,3 kW
Axeleffekt per motor (P2) 10,5 kW
Isolationsklass (IEC) H
Varvtal 2914 /min
Medietemperatur (kontinuerlig) 3 - 40 °C
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Anslutningsdimension utloppssida DN 50
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 50 mm
Tryckklass fläns (flänsborrning) utloppssida PN 16
Anslutningsstandard utloppssida EN 1092-2
Flänsform Rund
Max. partikelstorlek 12 mm
Sänkdjup/Instickslängd 20 m
Vikt 124 kg
Med torrkörningsskydd Nej
GTIN FP -
Förpackningstyp Pall
Förpackningsfunktion -
Palltyp -
Djup (mm) 600
Bredd (mm) 600
Höjd (mm) 830
Vikt (kg) 127
RSK-nummer5883442
GTIN4062679363288
ProduktAvloppspump
DimensionDN40/50
Storlek-
Tryckhöjd (BEP) 578,99 kPa
Max. flödeskapacitet 30,6 m³/h
Max. statisk höjd 87,5 m
Max. arbetstryck 9,625 bar
Elanslutning Kabel
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 20,5 A
Isolationsklass (IEC) H
Varvtal 2914 /min
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Flänsform Rund
Max. partikelstorlek 12 mm