ProduktnamnRexa PRO-V06-622A/40M011X523/O
DimensionDN65/80
Storlek-
Tryck/Flöde/Temp5,0m, temp +3°C till +40°C
Effekt/Eldata1x230V / 50Hz 1,1kW
Övrig info-
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/6098449
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 6098449
GTIN 4062679390581
Nominellt flöde (BEP) 21,04 m³/h
Tryckhöjd (BEP) 37,82 kPa
Max. flödeskapacitet 45 m³/h
Max. statisk höjd 5,316 m
Max. arbetstryck 0,6 bar
Elanslutning Anslutningskabel med stickpropp
Märkspänning 230 - 230 V
Antal faser 1
Frekvens 50 Hz
Märkström 7 A
Ineffekt per motor (P1) 1,7 kW
Axeleffekt per motor (P2) 1,1 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 1446 /min
Medietemperatur (kontinuerlig) 3 - 40 °C
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Anslutningsdimension utloppssida DN 65
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 65 mm
Tryckklass fläns (flänsborrning) utloppssida PN 10
Flänsform Rund
Max. partikelstorlek 65 mm
Palltyp -
Djup (mm) 327
Bredd (mm) 263
Höjd (mm) 620
Vikt (kg) 67
RSK-nummer5883633
GTIN4062679390581
ProduktAvloppspump
DimensionDN65/80
Storlek-
Tryckhöjd (BEP) 37,82 kPa
Max. flödeskapacitet 45 m³/h
Max. statisk höjd 5,316 m
Max. arbetstryck 0,6 bar
Märkspänning 230 - 230 V
Antal faser 1
Frekvens 50 Hz
Märkström 7 A
Ineffekt per motor (P1) 1,7 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 1446 /min
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Flänsform Rund
Max. partikelstorlek 65 mm