ProduktnamnRexa PRO-V06-623A/41T015X540/O
DimensionDN65/80
Storlek-
Tryck/Flöde/Temp6,5m, temp +3°C till +40°C
Effekt/Eldata3x400V / 50Hz 1,5kW
Övrig info-
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/6098452
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 6098452
GTIN 4062679390611
Nominellt flöde (BEP) 23,4 m³/h
Tryckhöjd (BEP) 48,45 kPa
Max. flödeskapacitet 55 m³/h
Max. statisk höjd 6,684 m
Max. arbetstryck 0,7 bar
Elanslutning Anslutningskabel med stickpropp
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 3,7 A
Ineffekt per motor (P1) 2 kW
Axeleffekt per motor (P2) 1,5 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 1413 /min
Medietemperatur (kontinuerlig) 3 - 40 °C
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Anslutningsdimension utloppssida DN 65
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 65 mm
Tryckklass fläns (flänsborrning) utloppssida PN 10
Flänsform Rund
Max. partikelstorlek 65 mm
Palltyp -
Djup (mm) 400
Bredd (mm) 400
Höjd (mm) 750
Vikt (kg) 64
RSK-nummer5883636
GTIN4062679390611
ProduktAvloppspump
DimensionDN65/80
Storlek-
Tryckhöjd (BEP) 48,45 kPa
Max. flödeskapacitet 55 m³/h
Max. statisk höjd 6,684 m
Max. arbetstryck 0,7 bar
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 3,7 A
Ineffekt per motor (P1) 2 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 1413 /min
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Flänsform Rund
Max. partikelstorlek 65 mm