ProduktnamnRexa PRO-V06-625A/40M015X523/O
DimensionDN65/80
Storlek-
Tryck/Flöde/Temp8m, temp +3°C till +40°C
Effekt/Eldata1x230V / 50Hz 1,5kW
Funktionspill-/avloppsvatten
Utförandeicke skärande
Färggrön
Ytbehandling-
Material gjutjärn
Standard-
Övrig info-
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/6098453
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 6098453
GTIN 4062679390628
Produktegenskaper
Material motorhus Gjutjärn
Materialkvalitet motorhus Gjutjärn EN-GJL-250 (GG 25)
Material pumphus Gjutjärn
Materialkvalitet pumphus Gjutjärn EN-GJL-250 (GG 25)
Material impeller/pumphjul Gjutjärn
Materialkvalitet impeller/pumphjul Gjutjärn EN-GJL-250 (GG 25)
Nominellt flöde (BEP) 28,14 m³/h
Tryckhöjd (BEP) 61,49 kPa
Max. flödeskapacitet 60 m³/h
Max. statisk höjd 8,418 m
Max. arbetstryck 0,9 bar
Elanslutning Anslutningskabel med stickpropp
Märkspänning 230 - 230 V
Antal faser 1
Frekvens 50 Hz
Märkström 9,3 A
Ineffekt per motor (P1) 2,2 kW
Axeleffekt per motor (P2) 1,5 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 1408 /min
Medietemperatur (kontinuerlig) 3 - 40 °C
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Anslutningsdimension utloppssida DN 65
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 65 mm
Tryckklass fläns (flänsborrning) utloppssida PN 10
Flänsform Rund
Max. partikelstorlek 65 mm
Skärande Nej
Nominellt driftläge S2 30 min
Kapslingsklass (IP) IP68
Pumpstyrning Ingen
Sänkdjup/Instickslängd 20 m
Palltyp -
Djup (mm) 327
Bredd (mm) 263
Höjd (mm) 620
Vikt (kg) 67
RSK-nummer5883637
GTIN4062679390628
ProduktAvloppspump
DimensionDN65/80
Storlek-
Funktionspill-/avloppsvatten
Utförandeicke skärande
Färggrön
Ytbehandling-
Material gjutjärn
Standard-
Övrig info-
RSK flik14 Pumpar
Material motorhus Gjutjärn
Material pumphus Gjutjärn
Tryckhöjd (BEP) 61,49 kPa
Max. flödeskapacitet 60 m³/h
Max. statisk höjd 8,418 m
Max. arbetstryck 0,9 bar
Märkspänning 230 - 230 V
Antal faser 1
Frekvens 50 Hz
Märkström 9,3 A
Ineffekt per motor (P1) 2,2 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 1408 /min
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Flänsform Rund
Max. partikelstorlek 65 mm