ProduktnamnRexa PRO-V08-423A/40M011X523/O
DimensionDN80/100
Storlek-
Tryck/Flöde/Temp5,8m, temp +3°C till +40°C
Effekt/Eldata1x230V / 50Hz 1,1kW
Övrig info-
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/6098457
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 6098457
GTIN 4062679390666
Nominellt flöde (BEP) 31,31 m³/h
Tryckhöjd (BEP) 37,22 kPa
Max. flödeskapacitet 50 m³/h
Max. statisk höjd 5,867 m
Max. arbetstryck 0,6 bar
Elanslutning Anslutningskabel med stickpropp
Märkspänning 230 - 230 V
Antal faser 1
Frekvens 50 Hz
Märkström 7 A
Ineffekt per motor (P1) 1,7 kW
Axeleffekt per motor (P2) 1,1 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 1446 /min
Medietemperatur (kontinuerlig) 3 - 40 °C
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Anslutningsdimension utloppssida DN 80
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 80 mm
Tryckklass fläns (flänsborrning) utloppssida PN 10
Flänsform Rund
Max. partikelstorlek 80 mm
Sänkdjup/Instickslängd 20 m
Vikt 73 kg
Palltyp -
Djup (mm) 400
Bredd (mm) 600
Höjd (mm) 935
Vikt (kg) 76
RSK-nummer5883612
GTIN4062679390666
ProduktAvloppspump
DimensionDN80/100
Storlek-
Tryckhöjd (BEP) 37,22 kPa
Max. flödeskapacitet 50 m³/h
Max. statisk höjd 5,867 m
Max. arbetstryck 0,6 bar
Märkspänning 230 - 230 V
Antal faser 1
Frekvens 50 Hz
Märkström 7 A
Ineffekt per motor (P1) 1,7 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 1446 /min
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Flänsform Rund
Max. partikelstorlek 80 mm