ProduktnamnRexa PRO-V08-423A/41T011X540/O
DimensionDN80/100
Storlek-
Tryck/Flöde/Temp6m, temp +3°C till +40°C
Effekt/Eldata3x400V / 50Hz 1,1kW
Övrig info-
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/6098458
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 6098458
GTIN 4062679390673
Nominellt flöde (BEP) 31,31 m³/h
Tryckhöjd (BEP) 37,22 kPa
Max. flödeskapacitet 50 m³/h
Max. statisk höjd 5,867 m
Max. arbetstryck 0,6 bar
Elanslutning Anslutningskabel med stickpropp
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 3,05 A
Ineffekt per motor (P1) 1,5 kW
Axeleffekt per motor (P2) 1,1 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 1436 /min
Medietemperatur (kontinuerlig) 3 - 40 °C
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Anslutningsdimension utloppssida DN 80
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 80 mm
Tryckklass fläns (flänsborrning) utloppssida PN 10
Flänsform Rund
Max. partikelstorlek 80 mm
Sänkdjup/Instickslängd 20 m
Vikt 71 kg
Palltyp -
Djup (mm) 400
Bredd (mm) 450
Höjd (mm) 900
Vikt (kg) 75
RSK-nummer5883642
GTIN4062679390673
ProduktAvloppspump
DimensionDN80/100
Storlek-
Tryckhöjd (BEP) 37,22 kPa
Max. flödeskapacitet 50 m³/h
Max. statisk höjd 5,867 m
Max. arbetstryck 0,6 bar
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 3,05 A
Ineffekt per motor (P1) 1,5 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 1436 /min
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Flänsform Rund
Max. partikelstorlek 80 mm