ProduktnamnRexa PRO-V08-426A/40M015X523/O
DimensionDN80/100
Storlek-
Tryck/Flöde/Temp8,8m, temp +3°C till +40°C
Effekt/Eldata1x230V / 50Hz 1,5kW
Övrig info-
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/6098461
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 6098461
GTIN 4062679390703
Nominellt flöde (BEP) 44,26 m³/h
Tryckhöjd (BEP) 56 kPa
Max. flödeskapacitet 70 m³/h
Max. statisk höjd 8,807 m
Max. arbetstryck 1 bar
Elanslutning Anslutningskabel med stickpropp
Märkspänning 230 - 230 V
Antal faser 1
Frekvens 50 Hz
Märkström 9,3 A
Ineffekt per motor (P1) 2,2 kW
Axeleffekt per motor (P2) 1,5 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 1408 /min
Medietemperatur (kontinuerlig) 3 - 40 °C
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Anslutningsdimension utloppssida DN 80
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 80 mm
Tryckklass fläns (flänsborrning) utloppssida PN 10
Flänsform Rund
Max. partikelstorlek 80 mm
Sänkdjup/Instickslängd 20 m
Vikt 74 kg
Palltyp -
Djup (mm) 400
Bredd (mm) 600
Höjd (mm) 935
Vikt (kg) 77
RSK-nummer5883614
GTIN4062679390703
ProduktAvloppspump
DimensionDN80/100
Storlek-
Tryckhöjd (BEP) 56 kPa
Max. flödeskapacitet 70 m³/h
Max. statisk höjd 8,807 m
Max. arbetstryck 1 bar
Märkspänning 230 - 230 V
Antal faser 1
Frekvens 50 Hz
Märkström 9,3 A
Ineffekt per motor (P1) 2,2 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 1408 /min
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Flänsform Rund
Max. partikelstorlek 80 mm