ProduktnamnRexa PRO-V10-424A/41T025X540/O
DimensionDN100
Storlek-
Tryck/Flöde/Temp7,3m, temp +3°C till +40°C
Effekt/Eldata3x400V / 50Hz 2,5kW
Övrig info-
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/6098467
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 6098467
GTIN 4062679390765
Nominellt flöde (BEP) 54,95 m³/h
Tryckhöjd (BEP) 47,08 kPa
Max. flödeskapacitet 111,4 m³/h
Max. statisk höjd 7,283 m
Max. arbetstryck 0,8 bar
Elanslutning Anslutningskabel med stickpropp
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 5,8 A
Ineffekt per motor (P1) 3,3 kW
Axeleffekt per motor (P2) 2,5 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 1402 /min
Medietemperatur (kontinuerlig) 3 - 40 °C
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Anslutningsdimension utloppssida DN 100
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 100 mm
Flänsform Rund
Max. partikelstorlek 100 mm
Sänkdjup/Instickslängd 20 m
Vikt 64 kg
Höjd (mm) 687
Vikt (kg) 79,5
RSK-nummer5883649
GTIN4062679390765
ProduktAvloppspump
DimensionDN100
Storlek-
Tryckhöjd (BEP) 47,08 kPa
Max. statisk höjd 7,283 m
Max. arbetstryck 0,8 bar
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 5,8 A
Ineffekt per motor (P1) 3,3 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 1402 /min
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Flänsform Rund
Max. partikelstorlek 100 mm