ProduktnamnRexa UNI-V06A/T015-540/O
DimensionDN65/50
Storlek-
Tryck/Flöde/Temp17m/43m3/h/max +40°C
Effekt/Eldata3x400V / 50Hz 1,5kW
Funktiondränerings-/avloppsvatten
Utförandeicke skärande
Färgsvart/silver
Ytbehandling-
Material komposit/rostfritt stål
StandardIP68
Övrig info-
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/6096651
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 6096651
GTIN 4062679354019
Produktegenskaper
Material motorhus Rostfritt stål
Materialkvalitet motorhus Rostfritt stål 304 (1.4301)
Material pumphus PP (polypropen)
Materialkvalitet pumphus PP-GF
Material impeller/pumphjul PP (polypropen)
Materialkvalitet impeller/pumphjul PP-GF
Nominellt flöde (BEP) 21,54 m³/h
Tryckhöjd (BEP) 96,4 kPa
Max. flödeskapacitet 43,2 m³/h
Max. statisk höjd 17,51 m
Max. arbetstryck 1,9 bar
Elanslutning Anslutningskabel med stickpropp
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 4,35 A
Ineffekt per motor (P1) 2,1 kW
Axeleffekt per motor (P2) 1,5 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2808 /min
Medietemperatur (kontinuerlig) 3 - 40 °C
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Anslutningsdimension utloppssida DN 65
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 65 mm
Tryckklass fläns (flänsborrning) utloppssida PN 10
Anslutningsstandard utloppssida EN 1092-2
Max. partikelstorlek 44 mm
Skärande Nej
Nominellt driftläge S2 15 min
Kapslingsklass (IP) IP68
Pumpstyrning Ingen
Sänkdjup/Instickslängd 7 m
Vikt 16 kg
Palltyp -
Djup (mm) 400
Bredd (mm) 300
Höjd (mm) 805
Vikt (kg) 21,2
RSK-nummer5883463
GTIN4062679354019
ProduktAvloppspump
DimensionDN65/50
Storlek-
Utförandeicke skärande
Färgsvart/silver
Ytbehandling-
StandardIP68
Övrig info-
RSK flik14 Pumpar
Materialkvalitet pumphus PP-GF
Tryckhöjd (BEP) 96,4 kPa
Max. flödeskapacitet 43,2 m³/h
Max. statisk höjd 17,51 m
Max. arbetstryck 1,9 bar
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 4,35 A
Ineffekt per motor (P1) 2,1 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2808 /min
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Max. partikelstorlek 44 mm