ProduktnamnRexa UNI-V06B/M011-523/A
DimensionDN65/50
Storlek-
Tryck/Flöde/Temp13m/36m3/h/max +40°C
Effekt/Eldata1x230V / 50Hz 1,1kW
Övrig info-
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/6096653
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 6096653
GTIN 4062679354033
Produktegenskaper
Material motorhus Rostfritt stål
Materialkvalitet motorhus Syrafast stål 316 (1.4401)
Materialkvalitet impeller/pumphjul PP-GF
Nominellt flöde (BEP) 18,06 m³/h
Tryckhöjd (BEP) 72,68 kPa
Max. flödeskapacitet 36 m³/h
Max. statisk höjd 13,5 m
Max. arbetstryck 1,44 bar
Elanslutning Anslutningskabel med stickpropp
Märkspänning 230 - 230 V
Antal faser 1
Frekvens 50 Hz
Märkström 7,2 A
Ineffekt per motor (P1) 1,6 kW
Axeleffekt per motor (P2) 1,1 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2899 /min
Medietemperatur (kontinuerlig) 3 - 40 °C
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Anslutningsdimension utloppssida DN 65
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 65 mm
Tryckklass fläns (flänsborrning) utloppssida PN 10
Anslutningsstandard utloppssida EN 1092-2
Max. partikelstorlek 44 mm
Skärande Nej
Nominellt driftläge S2 15 min
Kapslingsklass (IP) IP68
Pumpstyrning Med extern flottör/vippa
Sänkdjup/Instickslängd 7 m
Vikt 19 kg
Höjd (mm) 805
Vikt (kg) 21,1
RSK-nummer5883468
GTIN4062679354033
ProduktAvloppspump
DimensionDN65/50
Storlek-
Tryckhöjd (BEP) 72,68 kPa
Max. flödeskapacitet 36 m³/h
Max. statisk höjd 13,5 m
Max. arbetstryck 1,44 bar
Märkspänning 230 - 230 V
Antal faser 1
Frekvens 50 Hz
Märkström 7,2 A
Ineffekt per motor (P1) 1,6 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2899 /min
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Max. partikelstorlek 44 mm