ProduktnamnRexa UNI V06B/T25-540
DimensionDN65/50
Storlek-
Tryck/Flöde/Temp23m/54m3/h/max +40°C
Effekt/Eldata3x400V / 50Hz 2,5kW
Övrig info-
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/6087663
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 6087663
GTIN 4048482919546
Materialkvalitet impeller/pumphjul PP-GF
Nominellt flöde (BEP) 30,05 m³/h
Tryckhöjd (BEP) 132,19 kPa
Max. flödeskapacitet 54 m³/h
Max. statisk höjd 23,53 m
Max. arbetstryck 2,6 bar
Elanslutning Anslutningskabel med stickpropp
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 5,5 A
Ineffekt per motor (P1) 3,2 kW
Axeleffekt per motor (P2) 2,5 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2848 /min
Medietemperatur (kontinuerlig) 3 - 40 °C
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Anslutningsdimension utloppssida DN 65
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 65 mm
Flänsform Övrigt
Max. partikelstorlek 44 mm
Sänkdjup/Instickslängd 7 m
Vikt 23,8 kg
Höjd (mm) 805
Vikt (kg) 25,8
RSK-nummer5885481
GTIN4048482919546
ProduktAvloppspump
DimensionDN65/50
Storlek-
Tryckhöjd (BEP) 132,19 kPa
Max. flödeskapacitet 54 m³/h
Max. statisk höjd 23,53 m
Max. arbetstryck 2,6 bar
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 5,5 A
Ineffekt per motor (P1) 3,2 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2848 /min
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Flänsform Övrigt
Max. partikelstorlek 44 mm