ProduktnamnRexa UNI V06K/T15-540
DimensionDN 65/50
Storlek-
Tryck/Flöde/Temp17m/43m3/h/max +40°C
Effekt/Eldata3x400V / 50Hz 1,5kW
Övrig info-
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/6089774
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 6089774
GTIN 4062679043036
Materialkvalitet impeller/pumphjul PP-GF
Nominellt flöde (BEP) 21,54 m³/h
Tryckhöjd (BEP) 96,4 kPa
Max. flödeskapacitet 43,2 m³/h
Max. statisk höjd 17,51 m
Max. arbetstryck 1,9 bar
Elanslutning Anslutningskabel med stickpropp
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 3,6 A
Ineffekt per motor (P1) 2,1 kW
Axeleffekt per motor (P2) 1,5 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2850 /min
Medietemperatur (kontinuerlig) 3 - 40 °C
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Anslutningsdimension utloppssida DN 65
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 65 mm
Flänsform Övrigt
Max. partikelstorlek 44 mm
Sänkdjup/Instickslängd 7 m
Vikt 19,8 kg
Höjd (mm) 805
Vikt (kg) 21,8
RSK-nummer5885486
GTIN4062679043036
ProduktAvloppspump
DimensionDN 65/50
Storlek-
Tryckhöjd (BEP) 96,4 kPa
Max. flödeskapacitet 43,2 m³/h
Max. statisk höjd 17,51 m
Max. arbetstryck 1,9 bar
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 3,6 A
Ineffekt per motor (P1) 2,1 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2850 /min
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Flänsform Övrigt
Max. partikelstorlek 44 mm