ProduktnamnRexa UNI V06/M11-523-A
DimensionDN65/50
Storlek-
Tryck/Flöde/Temp13m/36m3/h/max +40°C
Effekt/Eldata1x230V / 50Hz 1,1kW
Funktiondränerings-/avloppsvatten
Utförandeicke skärande
Färgsvart/silver
Ytbehandling-
Material komposit/rostfritt stål
StandardIP68
Övrig info-
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/6082138
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 6082138
GTIN 4048482757698
Produktegenskaper
Material motorhus Rostfritt stål
Materialkvalitet motorhus Rostfritt stål 304 (1.4301)
Material pumphus PP (polypropen)
Materialkvalitet pumphus PP-GF
Material impeller/pumphjul PP (polypropen)
Materialkvalitet impeller/pumphjul PP-GF
Nominellt flöde (BEP) 18,06 m³/h
Tryckhöjd (BEP) 72,68 kPa
Max. flödeskapacitet 36 m³/h
Max. statisk höjd 13,5 m
Max. arbetstryck 1,44 bar
Elanslutning Anslutningskabel med stickpropp
Märkspänning 230 - 230 V
Antal faser 1
Frekvens 50 Hz
Märkström 7,2 A
Ineffekt per motor (P1) 1,59 kW
Axeleffekt per motor (P2) 1,1 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2899 /min
Medietemperatur (kontinuerlig) 3 - 40 °C
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Anslutningsdimension utloppssida DN 65
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 65 mm
Tryckklass fläns (flänsborrning) utloppssida PN 10
Anslutningsstandard utloppssida EN 1092-2
Flänsform Övrigt
Max. partikelstorlek 44 mm
Skärande Nej
Nominellt driftläge S2 15 min
Kapslingsklass (IP) IP68
Pumpstyrning Med extern flottör/vippa
Pumphöjd 564 mm
Sänkdjup/Instickslängd 7 m
Vikt 19,1 kg
Med torrkörningsskydd Nej
Palltyp -
Djup (mm) 400
Bredd (mm) 300
Höjd (mm) 805
Vikt (kg) 21,1
RSK-nummer5885375
GTIN4048482757698
ProduktAvloppspump
DimensionDN65/50
Storlek-
Utförandeicke skärande
Färgsvart/silver
Ytbehandling-
StandardIP68
Övrig info-
RSK flik14 Pumpar
Materialkvalitet pumphus PP-GF
Tryckhöjd (BEP) 72,68 kPa
Max. flödeskapacitet 36 m³/h
Max. statisk höjd 13,5 m
Max. arbetstryck 1,44 bar
Märkspänning 230 - 230 V
Antal faser 1
Frekvens 50 Hz
Märkström 7,2 A
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2899 /min
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Flänsform Övrigt
Max. partikelstorlek 44 mm
Skärande Nej
Nominellt driftläge S2 15 min
Kapslingsklass (IP) IP68
Pumphöjd 564 mm