ProduktnamnRexa UNI V06/M15-523-A
DimensionDN65/50
Storlek-
Tryck/Flöde/Temp17m/43m3/h/max +40°C
Effekt/Eldata1x230V / 50Hz 1,5kW
Övrig info-
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/6082142
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 6082142
GTIN 4048482757933
Materialkvalitet impeller/pumphjul PP-GF
Nominellt flöde (BEP) 21,54 m³/h
Tryckhöjd (BEP) 96,4 kPa
Max. flödeskapacitet 43,2 m³/h
Max. statisk höjd 17,51 m
Max. arbetstryck 1,9 bar
Elanslutning Anslutningskabel med stickpropp
Märkspänning 230 - 230 V
Antal faser 1
Frekvens 50 Hz
Märkström 9,3 A
Ineffekt per motor (P1) 2,1 kW
Axeleffekt per motor (P2) 1,5 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2852 /min
Medietemperatur (kontinuerlig) 3 - 40 °C
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Anslutningsdimension utloppssida DN 65
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 65 mm
Flänsform Övrigt
Max. partikelstorlek 44 mm
Kapslingsklass (IP) IP68
Pumpstyrning Med extern flottör/vippa
Pumphöjd 564 mm
Sänkdjup/Instickslängd 7 m
Vikt 19,1 kg
Höjd (mm) 805
Vikt (kg) 21,1
RSK-nummer5885379
GTIN4048482757933
ProduktAvloppspump
DimensionDN65/50
Storlek-
Tryckhöjd (BEP) 96,4 kPa
Max. flödeskapacitet 43,2 m³/h
Max. statisk höjd 17,51 m
Max. arbetstryck 1,9 bar
Märkspänning 230 - 230 V
Antal faser 1
Frekvens 50 Hz
Märkström 9,3 A
Ineffekt per motor (P1) 2,1 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2852 /min
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Fläns
Flänsform Övrigt
Max. partikelstorlek 44 mm
Kapslingsklass (IP) IP68
Pumphöjd 564 mm