ProduktnamnUNILIFT APG.40.10.A1
Dimension-
Storlek-
Tryck/Flöde/Templyfthöjd=26m, maxtemp +40°C
Effekt/Eldata1x230V 50Hz
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 92616874
GTIN 5715117127933
Längd kabel 10 m
Märkspänning 230 - 230 V
Antal faser 1
Frekvens 50 Hz
Märkström 5,8 A
Ineffekt per motor (P1) 1,3 kW
Axeleffekt per motor (P2) 0,88 kW
Varvtalsreglering motor Ingen
Medietemperatur (kontinuerlig) 0 - 70 °C
Omgivningstemperatur 0 - 40 °C
Flänsform Kvadrangulär/Fyrkantig
Max. partikelstorlek 40 mm
Skärande Ja
Nominellt driftläge S3 50% 1 min
Kapslingsklass (IP) IP68
Pumpdiameter 19 mm
Pumphöjd 498 mm
Palltyp -
Djup (mm) 285
Bredd (mm) 227
Höjd (mm) 550
Vikt (kg) 26,54
RSK-nummer5885556
GTIN5715117127933
ProduktAvloppspump
Dimension-
Storlek-
Effekt/Eldata1x230V 50Hz
Längd kabel 10 m
Märkspänning 230 - 230 V
Antal faser 1
Frekvens 50 Hz
Märkström 5,8 A
Ineffekt per motor (P1) 1,3 kW
Varvtalsreglering motor Ingen
Omgivningstemperatur 0 - 40 °C
Max. partikelstorlek 40 mm
Skärande Ja
Kapslingsklass (IP) IP68
Pumpdiameter 19 mm
Pumphöjd 498 mm