ProduktnamnUNILIFT APG.40.10.A3
Dimension-
Storlek-
Tryck/Flöde/Templyfthöjd=26m, maxtemp +40°C
Effekt/Eldata3v400V
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 92616892
GTIN 5715117128176
Längd kabel 10 m
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 2,8 A
Ineffekt per motor (P1) 1,1 kW
Axeleffekt per motor (P2) 0,85 kW
Varvtalsreglering motor Ingen
Medietemperatur (kontinuerlig) 0 - 70 °C
Omgivningstemperatur 0 - 40 °C
Flänsform Kvadrangulär/Fyrkantig
Max. partikelstorlek 40 mm
Skärande Ja
Nominellt driftläge S3 50% 1 min
Kapslingsklass (IP) IP68
Pumpdiameter 19 mm
Pumphöjd 498 mm
Palltyp -
Djup (mm) 280
Bredd (mm) 265
Höjd (mm) 560
Vikt (kg) 24,8
RSK-nummer5885559
GTIN5715117128176
ProduktAvloppspump
Dimension-
Storlek-
Effekt/Eldata3v400V
Längd kabel 10 m
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 2,8 A
Ineffekt per motor (P1) 1,1 kW
Varvtalsreglering motor Ingen
Omgivningstemperatur 0 - 40 °C
Max. partikelstorlek 40 mm
Skärande Ja
Kapslingsklass (IP) IP68
Pumpdiameter 19 mm
Pumphöjd 498 mm