RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2022-11-16
RSK-nr enhet: ST
Våt cirkulationspump avsedd för tappvarmvatten. Försedd med permanentmagnetmotor, utrustad med larmutgång SSM. Anslutningsspänning 1x230 V / 50 Hz.
Våt cirkulationspump avsedd för tappvarmvatten. Försedd med permanentmagnetmotor, utrustad med larmutgång SSM. Anslutningsspänning 1x230 V / 50 Hz.
| RSK-nummer | 5792020 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 2219223 |
| GTIN | 4062679206660 |
| Produkt | Cirkulationspump |
| Produktnamn | Yonos MAXO-Z 65/0,5-16 |
| Dimension | DN65 |
| Storlek | BL=340mm |
| Tryck/Flöde/Temp | 16m, 48m3/h, max +80°C |
| Effekt/Eldata | 1x230V 50Hz, 40-1450 W (P1) |
| Funktion | enkel för VVC |
| Utförande | våt cirkulationspump |
|---|---|
| Färg | grön/silver |
| Ytbehandling | - |
| Material | rostfritt stål/flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/2219223 |
| RSK flik | 14 Pumpar |
| Tillverkarens artikelnummer | 2219223 |
|---|
| GTIN | 4062679206660 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/2219223 |
|---|
| Material pumphus | Rostfritt stål |
|---|---|
| Materialkvalitet pumphus | Rostfritt stål 304 (1.4301) |
| Material impeller/pumphjul | PP (polypropen) |
| Max. flödeskapacitet | 16 m³/h |
| Max. statisk höjd | 48 m |
| Max. arbetstryck | 10 bar |
| Tvillingpump | Nej |
| Elanslutning | Anslutningsplint |
| Antal faser | 1 |
| Frekvens | 50 Hz |
| Märkström | 6,4 A |
| Ineffekt per motor (P1) | 1,45 kW |
| Energieffektivitetsindex (EEI) | 0,2 |
| Isolationsklass (IEC) | F |
| Pumpstyrning | Övrigt |
| Varvtal | 3400 /min |
| Varvtalsreglering motor | Inbyggd (integrerad) |
| Typ av varvtalsreglering | Steglöst reglerbar |
| Kommunikation | Förberedd |
| Medietemperatur (kontinuerlig) | 0 - 80 °C |
| Omgivningstemperatur | 0 - 40 °C |
| Anslutning inloppssida | Fläns |
| Anslutningsdimension inloppssida | DN 65 |
| Tryckklass fläns (flänsborrning) inloppssida | PN 10 |
| Anslutning utloppssida | Fläns |
| Anslutningsdimension utloppssida | DN 65 |
| Tryckklass fläns (flänsborrning) utloppssida | PN 10 |
| Flänsform | Rund |
| Inbyggnadslängd | 340 mm |
| Kapslingsklass (IP) | IPX4D |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 400 | ||
| Bredd (mm) | 525 | ||
| Höjd (mm) | 600 | ||
| Vikt (kg) | 31 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_3_5761102.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_3_5761102.pdf |
| Konfigurationsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/KONFIG/KONFIG_3_5745122.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_3_5761102.pdf |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_3_5758986.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_3_5761102.pdf |
| Energimärkningsetikett | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/ENERGYMARKINGLABEL/ENERGYMARKINGLABEL_3_5758986.pdf |
| RSK-nummer | 5792020 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 2219223 |
| GTIN | 4062679206660 |
| Produkt | Cirkulationspump |
| Produktnamn | Yonos MAXO-Z 65/0,5-16 |
| Dimension | DN65 |
| Storlek | BL=340mm |
| Tryck/Flöde/Temp | 16m, 48m3/h, max +80°C |
| Effekt/Eldata | 1x230V 50Hz, 40-1450 W (P1) |
| Funktion | enkel för VVC |
| Utförande | våt cirkulationspump |
|---|---|
| Färg | grön/silver |
| Ytbehandling | - |
| Material | rostfritt stål/flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/2219223 |
| RSK flik | 14 Pumpar |
| Tillverkarens artikelnummer | 2219223 |
|---|
| GTIN | 4062679206660 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/2219223 |
|---|
| Material pumphus | Rostfritt stål |
|---|---|
| Materialkvalitet pumphus | Rostfritt stål 304 (1.4301) |
| Material impeller/pumphjul | PP (polypropen) |
| Max. flödeskapacitet | 16 m³/h |
| Max. statisk höjd | 48 m |
| Max. arbetstryck | 10 bar |
| Tvillingpump | Nej |
| Elanslutning | Anslutningsplint |
| Antal faser | 1 |
| Frekvens | 50 Hz |
| Märkström | 6,4 A |
| Ineffekt per motor (P1) | 1,45 kW |
| Energieffektivitetsindex (EEI) | 0,2 |
| Isolationsklass (IEC) | F |
| Pumpstyrning | Övrigt |
| Varvtal | 3400 /min |
| Varvtalsreglering motor | Inbyggd (integrerad) |
| Typ av varvtalsreglering | Steglöst reglerbar |
| Kommunikation | Förberedd |
| Medietemperatur (kontinuerlig) | 0 - 80 °C |
| Omgivningstemperatur | 0 - 40 °C |
| Anslutning inloppssida | Fläns |
| Anslutningsdimension inloppssida | DN 65 |
| Tryckklass fläns (flänsborrning) inloppssida | PN 10 |
| Anslutning utloppssida | Fläns |
| Anslutningsdimension utloppssida | DN 65 |
| Tryckklass fläns (flänsborrning) utloppssida | PN 10 |
| Flänsform | Rund |
| Inbyggnadslängd | 340 mm |
| Kapslingsklass (IP) | IPX4D |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 400 | ||
| Bredd (mm) | 525 | ||
| Höjd (mm) | 600 | ||
| Vikt (kg) | 31 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_3_5761102.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_3_5761102.pdf |
| Konfigurationsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/KONFIG/KONFIG_3_5745122.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_3_5761102.pdf |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_3_5758986.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_3_5761102.pdf |
| Energimärkningsetikett | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/ENERGYMARKINGLABEL/ENERGYMARKINGLABEL_3_5758986.pdf |