Avaktiverad 2024-03-06
Ersättningsartikel saknas
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2014-06-13
RSK-nr enhet: ST
A-klassad våt cirkulationspump för värme ErP Ready 2015
A-klassad våt cirkulationspump för värme ErP Ready 2015
| RSK-nummer | 5731867 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | - |
| Produkt | Cirkulationspump |
| Produktnamn | A3.2 25-60 130 |
| Dimension | G25 |
| Storlek | BL=130mm |
| Tryck/Flöde/Temp | 10bar |
| Effekt/Eldata | 230V |
| Funktion | enkel för värmesystem |
| Utförande | våt konventionell, gängad |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | flermaterial |
| Standard | ErP ready 2015 |
| Övrig info | utan unionkoppling |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 14 Pumpar |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material pumphus | Gjutjärn |
|---|---|
| Nominellt flöde (BEP) | 1,94 m³/h |
| Max. arbetstryck | 10 bar |
| Elanslutning | Anslutningskontakt |
| Märkspänning | 230 - 230 V |
| Antal faser | 1 |
| Frekvens | 50/60 Hz |
| Märkström | 0,32 A |
| Ineffekt per motor (P1) | 42 kW |
| Isolationsklass (IEC) | F |
| Varvtalsreglering motor | Inbyggd (integrerad) |
| Radiostandard Bluetooth | Nej |
| Radiostandard WLAN 802.11 | Nej |
| Mobil kommunikationsstandard 2G | Nej |
| Mobil kommunikationsstandard 4G (LTE) | Nej |
| Mobil kommunikationsstandard 5G | Nej |
| Interface PT100/PT1000/PTC | Nej |
| Interface Pulse Width Modulation (PWM) | Nej |
| Interface pulsräknare | Nej |
| Med kommunikationsgränssnitt RS 485 | Nej |
| Stödjer protokoll EtherNet/IP | Nej |
| Stödjer protokoll KNX | Nej |
| Stödjer protokoll PROFIBUS | Nej |
| Stödjer protokoll PROFINET IO | Nej |
| Stödjer protokoll CAN/CANOpen | Nej |
| Stödjer protokoll Modbus TCP | Nej |
| Stödjer protokoll Modbus RTU | Nej |
| Stödjer protokoll BACnet MS/TP | Nej |
| Stödjer protokoll BACnet IP | Nej |
| Stödjer protokoll LON/LONWorks | Nej |
| Stödjer protokoll LIN Bus | Nej |
| Medietemperatur (kontinuerlig) | -10 - 110 °C |
| Anslutning inloppssida | Utvändig gänga G, cylindrisk (ISO 228-1) |
| Anslutningsdimension inloppssida | 1 1/2" (40) |
| Anslutning utloppssida | Utvändig gänga G, cylindrisk (ISO 228-1) |
| Anslutningsdimension utloppssida | 1 1/2" (40) |
| Inbyggnadslängd | 130 mm |
| Kapslingsklass (IP) | IP44 |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 210 | ||
| Bredd (mm) | 180 | ||
| Höjd (mm) | 150 | ||
| Vikt (kg) | 2,8 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 5731867 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | - |
| Produkt | Cirkulationspump |
| Produktnamn | A3.2 25-60 130 |
| Dimension | G25 |
| Storlek | BL=130mm |
| Tryck/Flöde/Temp | 10bar |
| Effekt/Eldata | 230V |
| Funktion | enkel för värmesystem |
| Utförande | våt konventionell, gängad |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | flermaterial |
| Standard | ErP ready 2015 |
| Övrig info | utan unionkoppling |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 14 Pumpar |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material pumphus | Gjutjärn |
|---|---|
| Nominellt flöde (BEP) | 1,94 m³/h |
| Max. arbetstryck | 10 bar |
| Elanslutning | Anslutningskontakt |
| Märkspänning | 230 - 230 V |
| Antal faser | 1 |
| Frekvens | 50/60 Hz |
| Märkström | 0,32 A |
| Ineffekt per motor (P1) | 42 kW |
| Isolationsklass (IEC) | F |
| Varvtalsreglering motor | Inbyggd (integrerad) |
| Radiostandard Bluetooth | Nej |
| Radiostandard WLAN 802.11 | Nej |
| Mobil kommunikationsstandard 2G | Nej |
| Mobil kommunikationsstandard 4G (LTE) | Nej |
| Mobil kommunikationsstandard 5G | Nej |
| Interface PT100/PT1000/PTC | Nej |
| Interface Pulse Width Modulation (PWM) | Nej |
| Interface pulsräknare | Nej |
| Med kommunikationsgränssnitt RS 485 | Nej |
| Stödjer protokoll EtherNet/IP | Nej |
| Stödjer protokoll KNX | Nej |
| Stödjer protokoll PROFIBUS | Nej |
| Stödjer protokoll PROFINET IO | Nej |
| Stödjer protokoll CAN/CANOpen | Nej |
| Stödjer protokoll Modbus TCP | Nej |
| Stödjer protokoll Modbus RTU | Nej |
| Stödjer protokoll BACnet MS/TP | Nej |
| Stödjer protokoll BACnet IP | Nej |
| Stödjer protokoll LON/LONWorks | Nej |
| Stödjer protokoll LIN Bus | Nej |
| Medietemperatur (kontinuerlig) | -10 - 110 °C |
| Anslutning inloppssida | Utvändig gänga G, cylindrisk (ISO 228-1) |
| Anslutningsdimension inloppssida | 1 1/2" (40) |
| Anslutning utloppssida | Utvändig gänga G, cylindrisk (ISO 228-1) |
| Anslutningsdimension utloppssida | 1 1/2" (40) |
| Inbyggnadslängd | 130 mm |
| Kapslingsklass (IP) | IP44 |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 210 | ||
| Bredd (mm) | 180 | ||
| Höjd (mm) | 150 | ||
| Vikt (kg) | 2,8 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |