RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2024-03-21
RSK-nr enhet: ST
En helt ny motordesign med en cylindrisk motor som säkerställer optimal effektivitet. För enfamiljshus och mindre flerfamiljshus. Cirkulationspumpen är godkänd enligt Erp 2015 direktivet och har lägst EEI på marknaden. Den är lätt att ställa in med en knapp och har en multiplug för snabb och enkel elinstallation. Larmindikering med en diod vilket ger en enkel avläsning. Automatisk avluftning spar tid vid igångkörning. Levereras med pumphusisolering.
En helt ny motordesign med en cylindrisk motor som säkerställer optimal effektivitet. För enfamiljshus och mindre flerfamiljshus. Cirkulationspumpen är godkänd enligt Erp 2015 direktivet och har lägst EEI på marknaden. Den är lätt att ställa in med en knapp och har en multiplug för snabb och enkel elinstallation. Larmindikering med en diod vilket ger en enkel avläsning. Automatisk avluftning spar tid vid igångkörning. Levereras med pumphusisolering.
| RSK-nummer | 5746648 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | AA-60B0L1002 |
| GTIN | 7333123840523 |
| Produkt | Cirkulationspump |
| Produktnamn | A4.0 15-60 130 |
| Dimension | G25 / DN15 / G1" |
| Storlek | BL=130mm |
| Tryck/Flöde/Temp | 6m / 3,2m³/h / -10°C - +110°C |
| Effekt/Eldata | 230V max 34W |
| Funktion | enkel för värmesystem |
| Utförande | våt varvtalsreglerad, gängad |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | katafores |
| Material | gjutjärn/flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | EEI max=0,17 |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 14 Pumpar |
| Tillverkarens artikelnummer | AA-60B0L1002 |
|---|
| GTIN | 7333123840523 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 198 | ||
| Bredd (mm) | 172 | ||
| Höjd (mm) | 117 | ||
| Vikt (kg) | 1,8 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 5746648 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | AA-60B0L1002 |
| GTIN | 7333123840523 |
| Produkt | Cirkulationspump |
| Produktnamn | A4.0 15-60 130 |
| Dimension | G25 / DN15 / G1" |
| Storlek | BL=130mm |
| Tryck/Flöde/Temp | 6m / 3,2m³/h / -10°C - +110°C |
| Effekt/Eldata | 230V max 34W |
| Funktion | enkel för värmesystem |
| Utförande | våt varvtalsreglerad, gängad |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | katafores |
| Material | gjutjärn/flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | EEI max=0,17 |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 14 Pumpar |
| Tillverkarens artikelnummer | AA-60B0L1002 |
|---|
| GTIN | 7333123840523 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 198 | ||
| Bredd (mm) | 172 | ||
| Höjd (mm) | 117 | ||
| Vikt (kg) | 1,8 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |