RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2026-02-23
RSK-nr enhet: ST
Cirkulationspump a-collection, våtlöpande i enkelutförande, pumpen är avsedd för värmevatten, med multifunktionella inställningsmöjligheter.
Cirkulationspump a-collection, våtlöpande i enkelutförande, pumpen är avsedd för värmevatten, med multifunktionella inställningsmöjligheter.
| RSK-nummer | 5747071 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7333089929881 |
| Produkt | Cirkulationspump |
| Produktnamn | A5.0 25-80 180 CIRK.PUMP |
| Dimension | 1 1/2" |
| Storlek | L=180 mm |
| Tryck/Flöde/Temp | 6bar/4,8 m3/h/-10°C to +95°C |
| Effekt/Eldata | 1~230V, 50Hz |
| Funktion | för värmesystem |
| Utförande | gängad |
|---|---|
| Färg | blå/svart |
| Ytbehandling | målad |
| Material | gjutjärn |
| Standard | EN-GJL-200 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 14 Pumpar |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7333089929881 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material pumphus | Gjutjärn |
|---|---|
| Materialkvalitet pumphus | Gjutjärn EN-GJL-200 (GG 20) |
| Material impeller/pumphjul | PP (polypropen) |
| Materialkvalitet impeller/pumphjul | PP-GF |
| Max. flödeskapacitet | 4,8 m³/h |
| Max. statisk höjd | 8 m |
| Max. arbetstryck | 6 bar |
| Elanslutning | Kabel |
| Frekvens | 50 Hz |
| Märkström | 0,7 A |
| Energieffektivitetsindex (EEI) | 0,23 |
| Medietemperatur (kontinuerlig) | -10 - 96 °C |
| Anslutning inloppssida | Utvändig gänga G, cylindrisk (ISO 228-1) |
| Anslutningsdimension inloppssida | 1 1/2" (40) |
| Anslutning utloppssida | Utvändig gänga G, cylindrisk (ISO 228-1) |
| Anslutningsdimension utloppssida | 1 1/2" (40) |
| Inbyggnadslängd | 180 mm |
| Kapslingsklass (IP) | IP2X |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 210 | ||
| Bredd (mm) | 191 | ||
| Höjd (mm) | 117 | ||
| Vikt (kg) | 2,3 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 146 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | Pall 800x1200 mm (ISO 1-pall) | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | |||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 5747071 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7333089929881 |
| Produkt | Cirkulationspump |
| Produktnamn | A5.0 25-80 180 CIRK.PUMP |
| Dimension | 1 1/2" |
| Storlek | L=180 mm |
| Tryck/Flöde/Temp | 6bar/4,8 m3/h/-10°C to +95°C |
| Effekt/Eldata | 1~230V, 50Hz |
| Funktion | för värmesystem |
| Utförande | gängad |
|---|---|
| Färg | blå/svart |
| Ytbehandling | målad |
| Material | gjutjärn |
| Standard | EN-GJL-200 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 14 Pumpar |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7333089929881 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material pumphus | Gjutjärn |
|---|---|
| Materialkvalitet pumphus | Gjutjärn EN-GJL-200 (GG 20) |
| Material impeller/pumphjul | PP (polypropen) |
| Materialkvalitet impeller/pumphjul | PP-GF |
| Max. flödeskapacitet | 4,8 m³/h |
| Max. statisk höjd | 8 m |
| Max. arbetstryck | 6 bar |
| Elanslutning | Kabel |
| Frekvens | 50 Hz |
| Märkström | 0,7 A |
| Energieffektivitetsindex (EEI) | 0,23 |
| Medietemperatur (kontinuerlig) | -10 - 96 °C |
| Anslutning inloppssida | Utvändig gänga G, cylindrisk (ISO 228-1) |
| Anslutningsdimension inloppssida | 1 1/2" (40) |
| Anslutning utloppssida | Utvändig gänga G, cylindrisk (ISO 228-1) |
| Anslutningsdimension utloppssida | 1 1/2" (40) |
| Inbyggnadslängd | 180 mm |
| Kapslingsklass (IP) | IP2X |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 210 | ||
| Bredd (mm) | 191 | ||
| Höjd (mm) | 117 | ||
| Vikt (kg) | 2,3 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 146 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | Pall 800x1200 mm (ISO 1-pall) | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | |||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |