RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2026-02-23
RSK-nr enhet: ST
ALPHA1 N är en högeffektiv cirkulationspump med ett pumphus av rostfritt stål, lämpligt för tappvarmvattensystem. Med inbyggd differenstrycksstyrning samt konstantkurvläge.
ALPHA1 N är en högeffektiv cirkulationspump med ett pumphus av rostfritt stål, lämpligt för tappvarmvattensystem. Med inbyggd differenstrycksstyrning samt konstantkurvläge.
| RSK-nummer | 5747063 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 99452182 |
| GTIN | 5713829349438 |
| Produkt | Tappvarmvattenpump |
| Produktnamn | ALPHA1 20-60 N 150 |
| Dimension | - |
| Storlek | 50 / 60 Hz |
| Tryck/Flöde/Temp | PN 10 |
| Effekt/Eldata | 1 x 230 V |
| Funktion | avsedd för tappvarmvatten |
| Utförande | våt,konventionell, gängad |
|---|---|
| Färg | svart/röd |
| Ytbehandling | - |
| Material | rostfri |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://product-selection.grundfos.com/se/products/alpha/alpha1-n/alpha1-20-60-n-150-99452182?pumpsystemid=2877632079&tab=variant-curves |
| RSK flik | 14 Pumpar |
| Tillverkarens artikelnummer | 99452182 |
|---|
| GTIN | 5713829349438 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://product-selection.grundfos.com/se/products/alpha/alpha1-n/alpha1-20-60-n-150-99452182?pumpsystemid=2877632079&tab=variant-curves |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 197 | ||
| Bredd (mm) | 114 | ||
| Höjd (mm) | 162 | ||
| Vikt (kg) | 2,14 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 5747063 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 99452182 |
| GTIN | 5713829349438 |
| Produkt | Tappvarmvattenpump |
| Produktnamn | ALPHA1 20-60 N 150 |
| Dimension | - |
| Storlek | 50 / 60 Hz |
| Tryck/Flöde/Temp | PN 10 |
| Effekt/Eldata | 1 x 230 V |
| Funktion | avsedd för tappvarmvatten |
| Utförande | våt,konventionell, gängad |
|---|---|
| Färg | svart/röd |
| Ytbehandling | - |
| Material | rostfri |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://product-selection.grundfos.com/se/products/alpha/alpha1-n/alpha1-20-60-n-150-99452182?pumpsystemid=2877632079&tab=variant-curves |
| RSK flik | 14 Pumpar |
| Tillverkarens artikelnummer | 99452182 |
|---|
| GTIN | 5713829349438 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://product-selection.grundfos.com/se/products/alpha/alpha1-n/alpha1-20-60-n-150-99452182?pumpsystemid=2877632079&tab=variant-curves |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 197 | ||
| Bredd (mm) | 114 | ||
| Höjd (mm) | 162 | ||
| Vikt (kg) | 2,14 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |