Avaktiverad 2018-08-22
Ersättningsartikel saknas
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2012-02-29
RSK-nr enhet: ST
Pumpen levereras exkl.kopplingar. Varvtalsreglerad EEI 0,15.
Pumpen levereras exkl.kopplingar. Varvtalsreglerad EEI 0,15.
| RSK-nummer | 5731808 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 97993199 |
| GTIN | 5710627540388 |
| Produkt | Cirkulationspump |
| Produktnamn | Alpha2 25-40 A |
| Dimension | G40 |
| Storlek | BL=180mm |
| Tryck/Flöde/Temp | PN10 |
| Effekt/Eldata | 230V 50Hz 6H |
| Funktion | enkel för värmesystem |
| Utförande | våt elektronisk, gängad |
|---|---|
| Färg | svart/röd |
| Ytbehandling | kataforesbehandlad |
| Material | gjutjärn/flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://net.grundfos.com/Appl/WebCAPS/Details?id=GSV&productnumber=97993199&cpn=&freq=50&lang=SVE&units=UC_Default_Units |
| RSK flik | 14 Pumpar |
| Tillverkarens artikelnummer | 97993199 |
|---|
| GTIN | 5710627540388 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://net.grundfos.com/Appl/WebCAPS/Details?id=GSV&productnumber=97993199&cpn=&freq=50&lang=SVE&units=UC_Default_Units |
|---|
| Tvillingpump | Nej |
|---|---|
| Elanslutning | Anslutningskontakt |
| Frekvens | 50/60 Hz |
| Märkström | 0,18 A |
| Energieffektivitetsindex (EEI) | 0,18 |
| Isolationsklass (IEC) | F |
| Varvtalsreglering motor | Inbyggd (integrerad) |
| Typ av varvtalsreglering | Steglöst reglerbar |
| Inbyggnadslängd | 180 mm |
| Kapslingsklass (IP) | IPX4 |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | kartong/ask | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 185 | ||
| Bredd (mm) | 129 | ||
| Höjd (mm) | 161 | ||
| Vikt (kg) | 2,5 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_25_5731808.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/prod_25_5731808.pdf |
| RSK-nummer | 5731808 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 97993199 |
| GTIN | 5710627540388 |
| Produkt | Cirkulationspump |
| Produktnamn | Alpha2 25-40 A |
| Dimension | G40 |
| Storlek | BL=180mm |
| Tryck/Flöde/Temp | PN10 |
| Effekt/Eldata | 230V 50Hz 6H |
| Funktion | enkel för värmesystem |
| Utförande | våt elektronisk, gängad |
|---|---|
| Färg | svart/röd |
| Ytbehandling | kataforesbehandlad |
| Material | gjutjärn/flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://net.grundfos.com/Appl/WebCAPS/Details?id=GSV&productnumber=97993199&cpn=&freq=50&lang=SVE&units=UC_Default_Units |
| RSK flik | 14 Pumpar |
| Tillverkarens artikelnummer | 97993199 |
|---|
| GTIN | 5710627540388 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://net.grundfos.com/Appl/WebCAPS/Details?id=GSV&productnumber=97993199&cpn=&freq=50&lang=SVE&units=UC_Default_Units |
|---|
| Tvillingpump | Nej |
|---|---|
| Elanslutning | Anslutningskontakt |
| Frekvens | 50/60 Hz |
| Märkström | 0,18 A |
| Energieffektivitetsindex (EEI) | 0,18 |
| Isolationsklass (IEC) | F |
| Varvtalsreglering motor | Inbyggd (integrerad) |
| Typ av varvtalsreglering | Steglöst reglerbar |
| Inbyggnadslängd | 180 mm |
| Kapslingsklass (IP) | IPX4 |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | kartong/ask | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 185 | ||
| Bredd (mm) | 129 | ||
| Höjd (mm) | 161 | ||
| Vikt (kg) | 2,5 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_25_5731808.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/prod_25_5731808.pdf |