Inlagd: 2025-09-29
RSK-nr enhet: ST
Högeffektiv, varvtalsreglerad våtlöpande cirkulationspump med permanentmagnetmotor. Enkel inställning för fasta varvtal, konstant tryckhållning eller proportionel tryckreglering alternativt Eco Mode för extra energi besparing. Extern larmsignal, driftindikering, externt start/stopp, 0-10V styrning, Modbus, parpumpsfunktion, isoleringskåpa och Bluetooth-uppkoppling ingår som standard.
Högeffektiv, varvtalsreglerad våtlöpande cirkulationspump med permanentmagnetmotor. Enkel inställning för fasta varvtal, konstant tryckhållning eller proportionel tryckreglering alternativt Eco Mode för extra energi besparing. Extern larmsignal, driftindikering, externt start/stopp, 0-10V styrning, Modbus, parpumpsfunktion, isoleringskåpa och Bluetooth-uppkoppling ingår som standard.
| RSK-nummer | 5746950 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 29135464 |
| GTIN | - |
| Produkt | Cirkulationspump |
| Produktnamn | Calio Pro Plus 25-40 |
| Dimension | G40 |
| Storlek | 180mm |
| Tryck/Flöde/Temp | PN6/10/16, temp -10 till +110 |
| Effekt/Eldata | 1x230V |
| Funktion | enkelpump för värme/kylsystem |
| Utförande | våt varvtalsreglerad, gängad |
|---|---|
| Färg | blå/svart |
| Ytbehandling | kataforesbehandlad |
| Material | gjutjärn |
| Standard | ERP 2015 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 14 Pumpar |
| Tillverkarens artikelnummer | 29135464 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | |||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_132_5746950.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_132_5746950.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_132_5746950.pdf |
| RSK-nummer | 5746950 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 29135464 |
| GTIN | - |
| Produkt | Cirkulationspump |
| Produktnamn | Calio Pro Plus 25-40 |
| Dimension | G40 |
| Storlek | 180mm |
| Tryck/Flöde/Temp | PN6/10/16, temp -10 till +110 |
| Effekt/Eldata | 1x230V |
| Funktion | enkelpump för värme/kylsystem |
| Utförande | våt varvtalsreglerad, gängad |
|---|---|
| Färg | blå/svart |
| Ytbehandling | kataforesbehandlad |
| Material | gjutjärn |
| Standard | ERP 2015 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 14 Pumpar |
| Tillverkarens artikelnummer | 29135464 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | |||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_132_5746950.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_132_5746950.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_132_5746950.pdf |