Inlagd: 2024-01-08
RSK-nr enhet: ST
Högeffektiv, varvtalsreglerad våtlöpande cirkulationspump för VVC med permanentmagnetmotor. Enkel inställning för fasta varvtal, konstant tryckhållning eller proportionel tryckreglering alternativt Eco Mode för extra energi besparing. Extern larmsignal, driftindikering, externt start/stopp, 0-10V styrning, Modbus, parpumpsfunktion och isoleringskåpa ingår som standard. Pumphus i rostfritt stål
Högeffektiv, varvtalsreglerad våtlöpande cirkulationspump för VVC med permanentmagnetmotor. Enkel inställning för fasta varvtal, konstant tryckhållning eller proportionel tryckreglering alternativt Eco Mode för extra energi besparing. Extern larmsignal, driftindikering, externt start/stopp, 0-10V styrning, Modbus, parpumpsfunktion och isoleringskåpa ingår som standard. Pumphus i rostfritt stål
| RSK-nummer | 5746644 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 29134854 |
| GTIN | - |
| Produkt | Cirkulationspump |
| Produktnamn | Calio Therm Pro 30-100 |
| Dimension | G50 |
| Storlek | 180mm |
| Tryck/Flöde/Temp | P6/10 temp +2 till +70 |
| Effekt/Eldata | 1x230V |
| Funktion | enkelpump för VVC |
| Utförande | våt varvtalsreglerad, gängad |
|---|---|
| Färg | blå/rostfri |
| Ytbehandling | - |
| Material | rostfri/flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 14 Pumpar |
| Tillverkarens artikelnummer | 29134854 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Blisterförpackning | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 300 | ||
| Bredd (mm) | 300 | ||
| Höjd (mm) | 220 | ||
| Vikt (kg) | 5 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_132_5746644.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_132_5746644.pdf |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_132_5746644.pdf |
| RSK-nummer | 5746644 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 29134854 |
| GTIN | - |
| Produkt | Cirkulationspump |
| Produktnamn | Calio Therm Pro 30-100 |
| Dimension | G50 |
| Storlek | 180mm |
| Tryck/Flöde/Temp | P6/10 temp +2 till +70 |
| Effekt/Eldata | 1x230V |
| Funktion | enkelpump för VVC |
| Utförande | våt varvtalsreglerad, gängad |
|---|---|
| Färg | blå/rostfri |
| Ytbehandling | - |
| Material | rostfri/flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 14 Pumpar |
| Tillverkarens artikelnummer | 29134854 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Blisterförpackning | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 300 | ||
| Bredd (mm) | 300 | ||
| Höjd (mm) | 220 | ||
| Vikt (kg) | 5 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_132_5746644.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_132_5746644.pdf |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_132_5746644.pdf |