Inlagd: 1991-12-12
RSK-nr enhet: ST
Danfoss tryckströmbrytare CS 4-12 bar, IP55, med brytare manuell/automatisk 3-pol brytande kontaktsystem max 12A G 1/2 inv. För pumpar, luftkompressorer.
Danfoss tryckströmbrytare CS 4-12 bar, IP55, med brytare manuell/automatisk 3-pol brytande kontaktsystem max 12A G 1/2 inv. För pumpar, luftkompressorer.
| RSK-nummer | 6007877 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 031E023566 |
| GTIN | 5702423208708 |
| Produkt | Tryckbrytare |
| Produktnamn | CS4-12 |
| Dimension | DN15 |
| Storlek | 4-l2 bar 3-pol max 12A |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | ? |
|---|---|
| Färg | - |
| Ytbehandling | - |
| Material | - |
| Standard | IP55 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 14 Pumpar |
| Tillverkarens artikelnummer | 031E023566 |
|---|
| GTIN | 5702423208708 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Typ av elanslutning | Skruvanslutning |
|---|---|
| Typ av matningsspänning | AC |
| Fysikalisk mätprincip | Övrigt |
| Bredd | 66 mm |
| Höjd | 105 mm |
| Djup | 107 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 5702423208708 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 128 | ||
| Bredd (mm) | 90 | ||
| Höjd (mm) | 128 | ||
| Vikt (kg) | 0,5 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_22_6007869_gruppfil.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_22_6007877.pdf |
| Prestandadeklaration (DOP) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/CEDKL/cedkl_22_6007877.pdf |
| RSK-nummer | 6007877 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 031E023566 |
| GTIN | 5702423208708 |
| Produkt | Tryckbrytare |
| Produktnamn | CS4-12 |
| Dimension | DN15 |
| Storlek | 4-l2 bar 3-pol max 12A |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | ? |
|---|---|
| Färg | - |
| Ytbehandling | - |
| Material | - |
| Standard | IP55 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 14 Pumpar |
| Tillverkarens artikelnummer | 031E023566 |
|---|
| GTIN | 5702423208708 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Typ av elanslutning | Skruvanslutning |
|---|---|
| Typ av matningsspänning | AC |
| Fysikalisk mätprincip | Övrigt |
| Bredd | 66 mm |
| Höjd | 105 mm |
| Djup | 107 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 5702423208708 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 128 | ||
| Bredd (mm) | 90 | ||
| Höjd (mm) | 128 | ||
| Vikt (kg) | 0,5 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_22_6007869_gruppfil.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_22_6007877.pdf |
| Prestandadeklaration (DOP) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/CEDKL/cedkl_22_6007877.pdf |