Inlagd: 2018-02-12
RSK-nr enhet: ST
7,5 m A-klass PWM för värmepump 10-20 kW. Med instruktion, signal- och anslutningskablar samt en plintsats för inkoppling i CTC EcoAir. Ersätter, vid behov, befintlig laddpump i CTC EcoZenith i250 vid sammankoppling med större modell av värmepump.
7,5 m A-klass PWM för värmepump 10-20 kW. Med instruktion, signal- och anslutningskablar samt en plintsats för inkoppling i CTC EcoAir. Ersätter, vid behov, befintlig laddpump i CTC EcoZenith i250 vid sammankoppling med större modell av värmepump.
| RSK-nummer | 6212429 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 587477304 |
| GTIN | 7333077087548 |
| Produkt | Cirkulationspump |
| Produktnamn | CTC Laddpump 15/7,5 PWM 130 |
| Dimension | G25 |
| Storlek | BL=130mm |
| Tryck/Flöde/Temp | PN10 |
| Effekt/Eldata | 230V 50Hz |
| Funktion | laddning värmepump |
| Utförande | med plint och kablar |
|---|---|
| Färg | svart/grå |
| Ytbehandling | lackerad |
| Material | gjutjärn/plast |
| Standard | IP44 |
| Övrig info | A-klass |
| Tillverkarens produktsida | http://www.ctc.se/sv/tillbehor |
| RSK flik | 15 Pannor/Brännare/Värmepumpar/Kyla/Fjärrvärme |
| Tillverkarens artikelnummer | 587477304 |
|---|
| GTIN | 7333077087548 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.ctc.se/sv/tillbehor |
|---|
| Elanslutning | Anslutningskabel med stickpropp |
|---|---|
| Frekvens | 50 Hz |
| Energieffektivitetsindex (EEI) | 0,23 |
| Typ av varvtalsreglering | Steglöst reglerbar |
| Inbyggnadslängd | 130 mm |
| Kapslingsklass (IP) | IP44 |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7333077087548 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | Skyddad | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 250 | ||
| Bredd (mm) | 200 | ||
| Höjd (mm) | 150 | ||
| Vikt (kg) | 2,666 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 6212429 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 587477304 |
| GTIN | 7333077087548 |
| Produkt | Cirkulationspump |
| Produktnamn | CTC Laddpump 15/7,5 PWM 130 |
| Dimension | G25 |
| Storlek | BL=130mm |
| Tryck/Flöde/Temp | PN10 |
| Effekt/Eldata | 230V 50Hz |
| Funktion | laddning värmepump |
| Utförande | med plint och kablar |
|---|---|
| Färg | svart/grå |
| Ytbehandling | lackerad |
| Material | gjutjärn/plast |
| Standard | IP44 |
| Övrig info | A-klass |
| Tillverkarens produktsida | http://www.ctc.se/sv/tillbehor |
| RSK flik | 15 Pannor/Brännare/Värmepumpar/Kyla/Fjärrvärme |
| Tillverkarens artikelnummer | 587477304 |
|---|
| GTIN | 7333077087548 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.ctc.se/sv/tillbehor |
|---|
| Elanslutning | Anslutningskabel med stickpropp |
|---|---|
| Frekvens | 50 Hz |
| Energieffektivitetsindex (EEI) | 0,23 |
| Typ av varvtalsreglering | Steglöst reglerbar |
| Inbyggnadslängd | 130 mm |
| Kapslingsklass (IP) | IP44 |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7333077087548 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | Skyddad | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 250 | ||
| Bredd (mm) | 200 | ||
| Höjd (mm) | 150 | ||
| Vikt (kg) | 2,666 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |