Inlagd: 2018-02-12
RSK-nr enhet: ST
8,5 m A-klass PWM för värmepump 14-20 kW. Med signal- och anslutningskablar samt plintsats för anslutning i CTC EcoAir.
8,5 m A-klass PWM för värmepump 14-20 kW. Med signal- och anslutningskablar samt plintsats för anslutning i CTC EcoAir.
| RSK-nummer | 6212426 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 587477301 |
| GTIN | 7333077087517 |
| Produkt | Cirkulationspump |
| Produktnamn | CTC Laddpump 25/8,5 PWM 130 |
| Dimension | G40 |
| Storlek | BL=130mm |
| Tryck/Flöde/Temp | PN10 |
| Effekt/Eldata | 230V |
| Funktion | laddning värmepump |
| Utförande | med plint och kablar |
|---|---|
| Färg | vit/svart |
| Ytbehandling | lackerad |
| Material | gjutjärn/plast |
| Standard | IP44 |
| Övrig info | A-klass |
| Tillverkarens produktsida | http://www.ctc.se/sv/tillbehor |
| RSK flik | 15 Pannor/Brännare/Värmepumpar/Kyla/Fjärrvärme |
| Tillverkarens artikelnummer | 587477301 |
|---|
| GTIN | 7333077087517 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.ctc.se/sv/tillbehor |
|---|
| Material pumphus | Gjutjärn |
|---|---|
| Material impeller/pumphjul | Övrigt |
| Max. statisk höjd | 8,5 m |
| Max. arbetstryck | 10 bar |
| Elanslutning | Anslutningskabel med stickpropp |
| Längd kabel | 3 m |
| Märkspänning | 230 - 230 V |
| Antal faser | 1 |
| Frekvens | 50 Hz |
| Märkström | 0,71 A |
| Energieffektivitetsindex (EEI) | 0,23 |
| Typ av varvtalsreglering | Steglöst reglerbar |
| Medietemperatur (kontinuerlig) | -10 - 95 °C |
| Omgivningstemperatur | 1 - 55 °C |
| Anslutning inloppssida | Utvändig gänga G, cylindrisk (ISO 228-1) |
| Anslutningsdimension inloppssida | 1 1/2" (40) |
| Anslutning utloppssida | Utvändig gänga G, cylindrisk (ISO 228-1) |
| Anslutningsdimension utloppssida | 1 1/2" (40) |
| Inbyggnadslängd | 130 mm |
| Kapslingsklass (IP) | IPX4D |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7333077087517 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | Skyddad | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 250 | ||
| Bredd (mm) | 200 | ||
| Höjd (mm) | 150 | ||
| Vikt (kg) | 3,017 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_31_6212426.pdf |
|---|---|
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_31_6251106.pdf |
| RSK-nummer | 6212426 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 587477301 |
| GTIN | 7333077087517 |
| Produkt | Cirkulationspump |
| Produktnamn | CTC Laddpump 25/8,5 PWM 130 |
| Dimension | G40 |
| Storlek | BL=130mm |
| Tryck/Flöde/Temp | PN10 |
| Effekt/Eldata | 230V |
| Funktion | laddning värmepump |
| Utförande | med plint och kablar |
|---|---|
| Färg | vit/svart |
| Ytbehandling | lackerad |
| Material | gjutjärn/plast |
| Standard | IP44 |
| Övrig info | A-klass |
| Tillverkarens produktsida | http://www.ctc.se/sv/tillbehor |
| RSK flik | 15 Pannor/Brännare/Värmepumpar/Kyla/Fjärrvärme |
| Tillverkarens artikelnummer | 587477301 |
|---|
| GTIN | 7333077087517 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.ctc.se/sv/tillbehor |
|---|
| Material pumphus | Gjutjärn |
|---|---|
| Material impeller/pumphjul | Övrigt |
| Max. statisk höjd | 8,5 m |
| Max. arbetstryck | 10 bar |
| Elanslutning | Anslutningskabel med stickpropp |
| Längd kabel | 3 m |
| Märkspänning | 230 - 230 V |
| Antal faser | 1 |
| Frekvens | 50 Hz |
| Märkström | 0,71 A |
| Energieffektivitetsindex (EEI) | 0,23 |
| Typ av varvtalsreglering | Steglöst reglerbar |
| Medietemperatur (kontinuerlig) | -10 - 95 °C |
| Omgivningstemperatur | 1 - 55 °C |
| Anslutning inloppssida | Utvändig gänga G, cylindrisk (ISO 228-1) |
| Anslutningsdimension inloppssida | 1 1/2" (40) |
| Anslutning utloppssida | Utvändig gänga G, cylindrisk (ISO 228-1) |
| Anslutningsdimension utloppssida | 1 1/2" (40) |
| Inbyggnadslängd | 130 mm |
| Kapslingsklass (IP) | IPX4D |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7333077087517 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | Skyddad | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 250 | ||
| Bredd (mm) | 200 | ||
| Höjd (mm) | 150 | ||
| Vikt (kg) | 3,017 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_31_6212426.pdf |
|---|---|
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_31_6251106.pdf |