ProduktnamnFlygt L50A4200 Ø100
DimensionDN50
StorlekBL=280mm
Tryck/Flöde/TempPN10, temp -15C° till +120C°
Effekt/Eldata3x230/400V 0,2kW
Funktionenkel för värme-/kylsystem
Utförandetorr, fläktkyld, flänsad
Färgröd
Ytbehandlinglackerad
Material gjutjärn
StandardIP54
Övrig infof.d Flygt AL 50/4-100
Tillverkarens produktsida -
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 27-5041001100
GTIN -
Tillverkarens produktsida -
Produktegenskaper
Material pumphus Gjutjärn
Max. flödeskapacitet 16,9 m³/h
Max. statisk höjd 3,1 m
Max. arbetstryck 10 bar
Tvillingpump Nej
Märkspänning 220 - 415 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 0,65 A
Axeleffekt per motor (P2) 0,2 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 1500 /min
Motor med förlängd axel Ja
Medietemperatur (kontinuerlig) -15 - 120 °C
Omgivningstemperatur 0 - 45 °C
Anslutning inloppssida Fläns
Anslutningsdimension inloppssida DN 50
Anslutning utloppssida Fläns
Anslutningsdimension utloppssida DN 50
Flänsform Rund
Inbyggnadslängd 280 mm
Kapslingsklass (IP) IP54
Explosionssäker Nej
Motoreffektivitetsklass IE2
GTIN FP -
Förpackningstyp Påse
Förpackningsfunktion -
Palltyp -
Djup (mm) 280
Bredd (mm) 210
Höjd (mm) 445
Vikt (kg) 25
RSK-nummer5700983
GTIN-
ProduktCirkulationspump
ProduktnamnFlygt L50A4200 Ø100
DimensionDN50
StorlekBL=280mm
Effekt/Eldata3x230/400V 0,2kW
Färgröd
Ytbehandlinglackerad
Material gjutjärn
StandardIP54
RSK flik14 Pumpar
Material pumphus Gjutjärn
Max. flödeskapacitet 16,9 m³/h
Max. statisk höjd 3,1 m
Max. arbetstryck 10 bar
Tvillingpump Nej
Märkspänning 220 - 415 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 0,65 A
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 1500 /min
Motor med förlängd axel Ja
Omgivningstemperatur 0 - 45 °C
Anslutning inloppssida Fläns
Anslutning utloppssida Fläns
Flänsform Rund
Inbyggnadslängd 280 mm