ProduktnamnFlygt L50C2150 Ø130
DimensionDN50
StorlekBL=280mm
Tryck/Flöde/TempPN10, temp -15C° till +120C°
Effekt/Eldata3x230/400V 1,5kW
StandardIP54
Övrig infof.d Flygt AL 52/2-130
Tillverkarens produktsida -
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 27-5221301100
Material pumphus Gjutjärn
Max. flödeskapacitet 30,3 m³/h
Max. statisk höjd 21 m
Max. arbetstryck 10 bar
Tvillingpump Nej
Märkspänning 220 - 415 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 2,95 A
Axeleffekt per motor (P2) 1,5 kW
Motor med förlängd axel Ja
Medietemperatur (kontinuerlig) -15 - 120 °C
Omgivningstemperatur 0 - 45 °C
Flänsform Rund
Inbyggnadslängd 280 mm
Bredd (mm) 210
Höjd (mm) 450
Vikt (kg) 38
RSK-nummer5700999
GTIN-
ProduktCirkulationspump
ProduktnamnFlygt L50C2150 Ø130
DimensionDN50
StorlekBL=280mm
Effekt/Eldata3x230/400V 1,5kW
StandardIP54
RSK flik14 Pumpar
Material pumphus Gjutjärn
Max. flödeskapacitet 30,3 m³/h
Max. statisk höjd 21 m
Max. arbetstryck 10 bar
Tvillingpump Nej
Märkspänning 220 - 415 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 2,95 A
Motor med förlängd axel Ja
Omgivningstemperatur 0 - 45 °C
Flänsform Rund
Inbyggnadslängd 280 mm