ProduktnamnFlygt L65A4150 Ø188
DimensionDN65
StorlekBL=340mm
Tryck/Flöde/TempPN10, temp -15C° till +120C°
Effekt/Eldata3x230/400V 1,5kW
Funktionenkel för värme-/kylsystem
Utförandetorr, fläktkyld, flänsad
Färgröd
Ytbehandlinglackerad
Material gjutjärn
StandardIP54
Övrig infof.d Flygt AL65/4-188-1,5
Tillverkarens produktsida -
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 27-6541881100
GTIN -
Tillverkarens produktsida -
Produktegenskaper
Material pumphus Gjutjärn
Max. flödeskapacitet 39,2 m³/h
Max. statisk höjd 11,7 m
Max. arbetstryck 10 bar
Tvillingpump Nej
Märkspänning 220 - 415 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 3,27 A
Axeleffekt per motor (P2) 1,5 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 1500 /min
Motor med förlängd axel Ja
Medietemperatur (kontinuerlig) -15 - 120 °C
Omgivningstemperatur 0 - 45 °C
Anslutning inloppssida Fläns
Anslutningsdimension inloppssida DN 65
Anslutning utloppssida Fläns
Anslutningsdimension utloppssida DN 65
Flänsform Rund
Inbyggnadslängd 340 mm
Kapslingsklass (IP) IP54
Explosionssäker Nej
Motoreffektivitetsklass IE2
Palltyp -
Djup (mm) 360
Bredd (mm) 300
Höjd (mm) 800
Vikt (kg) 54
RSK-nummer5700700
GTIN-
ProduktCirkulationspump
ProduktnamnFlygt L65A4150 Ø188
DimensionDN65
StorlekBL=340mm
Effekt/Eldata3x230/400V 1,5kW
Färgröd
Ytbehandlinglackerad
Material gjutjärn
StandardIP54
RSK flik14 Pumpar
Material pumphus Gjutjärn
Max. flödeskapacitet 39,2 m³/h
Max. statisk höjd 11,7 m
Max. arbetstryck 10 bar
Tvillingpump Nej
Märkspänning 220 - 415 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 3,27 A
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 1500 /min
Motor med förlängd axel Ja
Omgivningstemperatur 0 - 45 °C
Anslutning inloppssida Fläns
Anslutning utloppssida Fläns
Flänsform Rund
Inbyggnadslängd 340 mm