ProduktnamnFlygt T50A4250 Ø130
DimensionDN50
StorlekBL=280mm
Tryck/Flöde/TempPN10, temp -15C° till +120C°
Effekt/Eldata3x230/400V 0,25kW
StandardIP54
Övrig infof.d Flygt AT 50/4-130
Tillverkarens produktsida -
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 27-5041305100
Material pumphus Gjutjärn
Max. flödeskapacitet 21,3 m³/h
Max. statisk höjd 5,7 m
Max. arbetstryck 10 bar
Tvillingpump Ja
Märkspänning 220 - 415 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 0,82 A
Axeleffekt per motor (P2) 0,25 kW
Motor med förlängd axel Ja
Medietemperatur (kontinuerlig) -15 - 120 °C
Omgivningstemperatur 0 - 45 °C
Flänsform Rund
Inbyggnadslängd 280 mm
Höjd (mm) 445
Vikt (kg) 45
RSK-nummer5701038
GTIN-
ProduktCirkulationspump
ProduktnamnFlygt T50A4250 Ø130
DimensionDN50
StorlekBL=280mm
Effekt/Eldata3x230/400V 0,25kW
StandardIP54
RSK flik14 Pumpar
Material pumphus Gjutjärn
Max. flödeskapacitet 21,3 m³/h
Max. statisk höjd 5,7 m
Max. arbetstryck 10 bar
Tvillingpump Ja
Märkspänning 220 - 415 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 0,82 A
Motor med förlängd axel Ja
Omgivningstemperatur 0 - 45 °C
Flänsform Rund
Inbyggnadslängd 280 mm