ProduktnamnFlygt T50A4370 Ø140
DimensionDN50
StorlekBL=280mm
Tryck/Flöde/TempPN10, temp -15C° till +120C°
Effekt/Eldata3x230/400V 0,37kW
StandardIP54
Övrig infof.d Flygt AT 50/4-140
Tillverkarens produktsida -
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 27-5041405100
Material pumphus Gjutjärn
Max. flödeskapacitet 21,2 m³/h
Max. statisk höjd 6,5 m
Max. arbetstryck 10 bar
Tvillingpump Ja
Märkspänning 220 - 415 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 1,15 A
Axeleffekt per motor (P2) 0,37 kW
Motor med förlängd axel Ja
Medietemperatur (kontinuerlig) -15 - 120 °C
Omgivningstemperatur 0 - 45 °C
Flänsform Rund
Inbyggnadslängd 280 mm
Höjd (mm) 445
Vikt (kg) 52
RSK-nummer5701037
GTIN-
ProduktCirkulationspump
ProduktnamnFlygt T50A4370 Ø140
DimensionDN50
StorlekBL=280mm
Effekt/Eldata3x230/400V 0,37kW
StandardIP54
RSK flik14 Pumpar
Material pumphus Gjutjärn
Max. flödeskapacitet 21,2 m³/h
Max. statisk höjd 6,5 m
Max. arbetstryck 10 bar
Tvillingpump Ja
Märkspänning 220 - 415 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 1,15 A
Motor med förlängd axel Ja
Omgivningstemperatur 0 - 45 °C
Flänsform Rund
Inbyggnadslängd 280 mm