ProduktnamnFlygt T50B2110 Ø90
DimensionDN50
StorlekBL=280mm
Tryck/Flöde/TempPN10, temp -15C° till +120C°
Effekt/Eldata3x230/400V 1,1kW
Funktiondubbel för värme-/kylsystem
Utförandetorr, fläktkyld, flänsad
Färgröd
Ytbehandlinglackerad
Material gjutjärn
StandardIP54
Övrig infof.d Flygt AT 51/2-90
Tillverkarens produktsida -
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 27-5120905100
GTIN -
Tillverkarens produktsida -
Produktegenskaper
Material pumphus Gjutjärn
Max. flödeskapacitet 21 m³/h
Max. statisk höjd 8,1 m
Max. arbetstryck 10 bar
Tvillingpump Ja
Märkspänning 220 - 415 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 2,55 A
Axeleffekt per motor (P2) 1,1 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 3000 /min
Motor med förlängd axel Ja
Medietemperatur (kontinuerlig) -15 - 120 °C
Omgivningstemperatur 0 - 45 °C
Anslutning inloppssida Fläns
Anslutningsdimension inloppssida DN 50
Anslutning utloppssida Fläns
Anslutningsdimension utloppssida DN 50
Flänsform Rund
Inbyggnadslängd 280 mm
Kapslingsklass (IP) IP54
Explosionssäker Nej
Motoreffektivitetsklass IE2
GTIN FP -
Förpackningstyp Påse
Förpackningsfunktion -
Palltyp -
Djup (mm) 280
Bredd (mm) 465
Höjd (mm) 445
Vikt (kg) 55
RSK-nummer5701031
GTIN-
ProduktCirkulationspump
ProduktnamnFlygt T50B2110 Ø90
DimensionDN50
StorlekBL=280mm
Effekt/Eldata3x230/400V 1,1kW
Färgröd
Ytbehandlinglackerad
Material gjutjärn
StandardIP54
Övrig infof.d Flygt AT 51/2-90
RSK flik14 Pumpar
Material pumphus Gjutjärn
Max. flödeskapacitet 21 m³/h
Max. statisk höjd 8,1 m
Max. arbetstryck 10 bar
Tvillingpump Ja
Märkspänning 220 - 415 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 2,55 A
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 3000 /min
Motor med förlängd axel Ja
Omgivningstemperatur 0 - 45 °C
Anslutning inloppssida Fläns
Anslutning utloppssida Fläns
Flänsform Rund
Inbyggnadslängd 280 mm