ProduktnamnFlygt T80A4150 Ø188
DimensionDN80
StorlekBL=360mm
Tryck/Flöde/TempPN10, temp -15C° till +120C°
Effekt/Eldata3x230/400V 1,5kW
Funktiondubbel för värme-/kylsystem
Utförandetorr, fläktkyld, flänsad
Färgröd
Ytbehandlinglackerad
Material gjutjärn
StandardIP54
Övrig infof.d Flygt AT 80/4-188-1,5
Tillverkarens produktsida -
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 27-8041885100
GTIN -
Tillverkarens produktsida -
Produktegenskaper
Material pumphus Gjutjärn
Max. flödeskapacitet 58 m³/h
Max. statisk höjd 11,3 m
Tvillingpump Ja
Märkspänning 220 - 415 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 3,27 A
Axeleffekt per motor (P2) 1,5 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 1500 /min
Motor med förlängd axel Ja
Medietemperatur (kontinuerlig) -15 - 120 °C
Omgivningstemperatur 0 - 45 °C
Anslutning inloppssida Fläns
Anslutningsdimension inloppssida DN 80
Anslutning utloppssida Fläns
Anslutningsdimension utloppssida DN 80
Flänsform Rund
Inbyggnadslängd 360 mm
Kapslingsklass (IP) IP54
Explosionssäker Nej
Motoreffektivitetsklass IE2
Palltyp -
Djup (mm) 700
Bredd (mm) 400
Höjd (mm) 700
Vikt (kg) 127
RSK-nummer5701087
GTIN-
ProduktCirkulationspump
ProduktnamnFlygt T80A4150 Ø188
DimensionDN80
StorlekBL=360mm
Effekt/Eldata3x230/400V 1,5kW
Färgröd
Ytbehandlinglackerad
Material gjutjärn
StandardIP54
RSK flik14 Pumpar
Material pumphus Gjutjärn
Max. flödeskapacitet 58 m³/h
Max. statisk höjd 11,3 m
Tvillingpump Ja
Märkspänning 220 - 415 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 3,27 A
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 1500 /min
Motor med förlängd axel Ja
Omgivningstemperatur 0 - 45 °C
Anslutning inloppssida Fläns
Anslutning utloppssida Fläns
Flänsform Rund
Inbyggnadslängd 360 mm