Lowara LNES 125-160/22/P45RCC4, In-line centrifugalpump med IEC motor. Avsedd för cirkulation av värme / kyla samt tryckstegring och transport av vatten i fastigheter, lätt industri m.m. Materialspecifikation: Pumphus Gjutjärn, Pumphjul Gjutjärn, Inre tätning Kol/SiC/EPDM. Anslutningar IN/UT: DN 125 PN10/16. Märkdata: 3-fas, 400/230 V. 4,64/8,04 A. 2,2 kW, 1450 RPM. Verkningsgrad IE3. Kapslingsklass IP 55 , Isolationsklass F (155°C). Temp -25 - 120 °C. Tryck max 16 bar, Vikt 115 kg. B-längd 620 mm, Bredd 880 mm, Höjd 714 mm. Monteras på pumpfot RSK: 5784451 (AA-743660220) som beställs separat.
Märkningar
CE
Dokument
Översikt
RSK-nummer5745329
Tillverkarens artikelnummerAA-703910101
GTIN-
ProduktCirkulationspump
ProduktnamnLNES 125-160/22/P45RCC4
DimensionDN125, PN10/16
Storlek620x880x714mm (BLxBxH)
Tryck/Flöde/TempPN 16, -25 till 120 °C