Lowara LNES 125-200/75/P45VCC4, In-line centrifugalpump med IEC motor. Avsedd för cirkulation av värme / kyla samt tryckstegring och transport av vatten i fastigheter, lätt industri m.m. Materialspecifikation: Pumphus Gjutjärn, Pumphjul Gjutjärn, Inre tätning Kol/SiC/EPDM. Anslutningar IN/UT: DN 125 PN10/16. Märkdata: 3-fas, 400/690 V. 15,2/8,75 A. 7,5 kW, 1455 RPM. Verkningsgrad IE3. Kapslingsklass IP 55 , Isolationsklass F (155°C). Temp -25 - 120 °C. Tryck max 16 bar, Vikt 150 kg. B-längd 620 mm, Bredd 378 mm, Höjd 830 mm. Monteras på pumpfot RSK: 5784451 (AA-743660220) som beställs separat.
Översikt
RSK-nummer5745333
Tillverkarens artikelnummerAA-703910161
GTIN-
ProduktCirkulationspump
ProduktnamnLNES 125-200/75/P45VCC4
DimensionDN125, PN10/16
Storlek620x378x830mm (BLxBxH)
Tryck/Flöde/TempPN 16, -25 till 120 °C