ProduktnamnLNTE 65-200/22/P45RCS4
DimensionDN65
Storlek475x762x540mm (BLxBxH)
Tryck/Flöde/TempPN16, temp ( -25 ) - 120°C
Effekt/Eldata3x400V, 4,62A. 2,2kW, 1450RPM
Funktiondubbel för värme-/kylsystem
Utförandepump i tvillingutförande
Material hus: gjutjärn, hjul: AISI 316L
StandardIP55, IE3, EN 12756
Nominellt flöde (BEP) 34,8 m³/h
Tryckhöjd (BEP) 128 kPa
Max. flödeskapacitet 46,5 m³/h
Max. statisk höjd 10,9 m
Max. arbetstryck 16 bar
Tvillingpump Ja
Märkspänning 220 - 415 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 4,62 A
Axeleffekt per motor (P2) 2,2 kW
Minimum Energieffektivitetsindex (MEI) 0,4
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 1450 /min
Motor med förlängd axel Ja
Medietemperatur (kontinuerlig) -25 - 120 °C
Omgivningstemperatur 0 - 40 °C
Anslutning inloppssida Fläns
Anslutningsdimension inloppssida DN 65
Diameter inloppssida 185 mm
Flänsform Rund
Inbyggnadslängd 475 mm
Palltyp -
Djup (mm) 600
Bredd (mm) 950
Höjd (mm) 960
Vikt (kg) 190
RSK-nummer5746354
Tillverkarens artikelnummerAA-101895020
GTIN-
ProduktCirkulationspump
DimensionDN65
Storlek475x762x540mm (BLxBxH)
StandardIP55, IE3, EN 12756
Tryckhöjd (BEP) 128 kPa
Max. flödeskapacitet 46,5 m³/h
Max. statisk höjd 10,9 m
Max. arbetstryck 16 bar
Tvillingpump Ja
Märkspänning 220 - 415 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 4,62 A
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 1450 /min
Motor med förlängd axel Ja
Omgivningstemperatur 0 - 40 °C
Anslutning inloppssida Fläns
Diameter inloppssida 185 mm
Flänsform Rund
Inbyggnadslängd 475 mm