Lowara LNTSX 65-360/75/204CS4. In-line centrifugalpump med integrerad Hydrovar X för intelligent pumpstyrning. Avsedd för cirkulation av värme / kyla samt tryckstegring och transport av vatten i fastigheter, lätt industri mm. Materialspecifikation: Pumphus Gjutjärn, Pumphjul & axel AISI 316L, Inre tätning Kol/SiC/EPDM, O-ringar EPDM. Anslutningar IN/UT: DN 65 PN10/16. Bygglängd: 360 mm, Bredd: 690 mm, Höjd:711 mm. Vikt: 158 kg. Vätsketemp: -25 - 120 °C, Tryck max 16 bar. Motordata: Assisterad reluktansmotor, 3-fas 400 V.14 A, 7,5 kW, 3600 rpm. Verkningsgrad IE5/IES2, Kapslingsklass IP 55, Isolationsklass F (155°C). Monteras på pumpfot RSK: 5784555 (AA-109398610) som beställs separat.
Märkningar
CE
Dokument
Översikt
RSK-nummer5746821
Tillverkarens artikelnummerAA-1019LQ3H0
GTIN-
ProduktCirkulationspump
ProduktnamnLNTSX 65-360/75/204CS4
DimensionDN65, PN10/16
Storlek360x690x711mm (BLxBxH)
Tryck/Flöde/TempPN16, temp ( -25 ) - 120°C
Effekt/Eldata3x400V 7,5kW 14A 3600rpm