ProduktnamnStratos GIGA2.0-D32/1-15/M0,75
DimensionDN32
StorlekBL=260mm
Tryck/Flöde/TempPN16, temp -20°C till +140°C
Effekt/Eldata1x230V 50Hz 0,75kW
Funktiontvilling för värme-/kylsystem
Utförandetorr cirkulationspump
Färggrön/svart
Ytbehandlingkataforbehandlad
Material gjutjärn/flermaterial
Standard-
Övrig info-
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/2207127
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 2207127
GTIN 4062679115115
Produktegenskaper
Material pumphus Gjutjärn
Materialkvalitet pumphus Gjutjärn EN-GJL-250 (GG 25)
Material impeller/pumphjul PP (polypropen)
Materialkvalitet impeller/pumphjul PP-GF
Nominellt flöde (BEP) 10,14 m³/h
Tryckhöjd (BEP) 135,72 kPa
Max. flödeskapacitet 32,69 m³/h
Max. statisk höjd 15,59 m
Max. arbetstryck 16 bar
Tvillingpump Ja
Märkspänning 230 - 230 V
Antal faser 1
Frekvens 50/60 Hz
Märkström 2,7 A
Ineffekt per motor (P1) 0,8 kW
Axeleffekt per motor (P2) 0,75 kW
Minimum Energieffektivitetsindex (MEI) 0,7
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2100 /min
Radiostandard Bluetooth Nej
Medietemperatur (kontinuerlig) -20 - 140 °C
Omgivningstemperatur 0 - 50 °C
Anslutning inloppssida Fläns
Anslutningsdimension inloppssida DN 32
Tryckklass fläns (flänsborrning) inloppssida PN 16
Anslutningsstandard inloppssida EN 1092-2
Anslutning utloppssida Fläns
Anslutningsdimension utloppssida DN 32
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 32 mm
Tryckklass fläns (flänsborrning) utloppssida PN 16
Anslutningsstandard utloppssida EN 1092-2
Flänsform Rund
Kapslingsklass (IP) IP55
Normmotor Nej
Motoreffektivitetsklass IE5
GTIN FP -
Förpackningstyp Pall
Förpackningsfunktion -
Palltyp -
Djup (mm) 790
Bredd (mm) 600
Höjd (mm) 713
Vikt (kg) 81
RSK-nummer5746461
GTIN4062679115115
ProduktCirkulationspump
DimensionDN32
StorlekBL=260mm
Utförandetorr cirkulationspump
Färggrön/svart
Ytbehandlingkataforbehandlad
Material gjutjärn/flermaterial
Standard-
Övrig info-
RSK flik14 Pumpar
Material pumphus Gjutjärn
Tryckhöjd (BEP) 135,72 kPa
Max. statisk höjd 15,59 m
Max. arbetstryck 16 bar
Tvillingpump Ja
Märkspänning 230 - 230 V
Antal faser 1
Frekvens 50/60 Hz
Märkström 2,7 A
Ineffekt per motor (P1) 0,8 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2100 /min
Radiostandard Bluetooth Nej
Omgivningstemperatur 0 - 50 °C
Anslutning inloppssida Fläns
Anslutning utloppssida Fläns