ProduktnamnStratos GIGA2.0-D50/1-10/M0,55
DimensionDN50
StorlekBL=280mm
Tryck/Flöde/TempPN16, temp -20°C till +140°C
Effekt/Eldata1x230V 50Hz 0,55kW
Övrig info-
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/2207138
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 2207138
GTIN 4062679115221
Materialkvalitet impeller/pumphjul PP-GF
Nominellt flöde (BEP) 17,44 m³/h
Tryckhöjd (BEP) 76,32 kPa
Max. flödeskapacitet 52,72 m³/h
Max. statisk höjd 11,37 m
Max. arbetstryck 16 bar
Tvillingpump Ja
Märkspänning 230 - 230 V
Antal faser 1
Frekvens 50/60 Hz
Märkström 3,1 A
Ineffekt per motor (P1) 0,7 kW
Axeleffekt per motor (P2) 0,55 kW
Minimum Energieffektivitetsindex (MEI) 0,7
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2930 /min
Radiostandard Bluetooth Nej
Medietemperatur (kontinuerlig) -20 - 140 °C
Omgivningstemperatur 0 - 50 °C
Anslutning inloppssida Fläns
Anslutningsdimension inloppssida DN 50
Anslutning utloppssida Fläns
Anslutningsdimension utloppssida DN 50
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 50 mm
Bredd (mm) 600
Höjd (mm) 709
Vikt (kg) 83
RSK-nummer5746470
GTIN4062679115221
ProduktCirkulationspump
DimensionDN50
StorlekBL=280mm
Tryckhöjd (BEP) 76,32 kPa
Max. statisk höjd 11,37 m
Max. arbetstryck 16 bar
Tvillingpump Ja
Märkspänning 230 - 230 V
Antal faser 1
Frekvens 50/60 Hz
Märkström 3,1 A
Ineffekt per motor (P1) 0,7 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2930 /min
Radiostandard Bluetooth Nej
Omgivningstemperatur 0 - 50 °C
Anslutning inloppssida Fläns
Anslutning utloppssida Fläns