ProduktnamnStratos GIGA2.0-I32/1-15/M0,75
DimensionDN32
StorlekBL=260mm
Tryck/Flöde/TempPN16, temp -20°C till +140°C
Effekt/Eldata1x230V 50Hz 0,75kW
Funktionenkel för värme-/kylsystem
Utförandetorr cirkulationspump
Färggrön/svart
Ytbehandlingkataforbehandlad
Material gjutjärn/flermaterial
Standard-
Övrig info-
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/2206907
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 2206907
GTIN 4062679112916
Produktegenskaper
Material pumphus Gjutjärn
Materialkvalitet pumphus Gjutjärn EN-GJL-250 (GG 25)
Material impeller/pumphjul PP (polypropen)
Materialkvalitet impeller/pumphjul PP-GF
Nominellt flöde (BEP) 9,772 m³/h
Tryckhöjd (BEP) 134,94 kPa
Max. flödeskapacitet 17,45 m³/h
Max. statisk höjd 16,15 m
Max. arbetstryck 16 bar
Tvillingpump Nej
Märkspänning 230 - 230 V
Antal faser 1
Frekvens 50/60 Hz
Märkström 3,7 A
Ineffekt per motor (P1) 0,8 kW
Axeleffekt per motor (P2) 0,75 kW
Minimum Energieffektivitetsindex (MEI) 0,7
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2100 /min
Radiostandard Bluetooth Nej
Med kommunikationsgränssnitt RS 485 Nej
Med kommunikationsgränssnitt RS 232 Nej
Medietemperatur (kontinuerlig) -20 - 140 °C
Omgivningstemperatur 0 - 50 °C
Anslutning inloppssida Fläns
Anslutningsdimension inloppssida DN 32
Tryckklass fläns (flänsborrning) inloppssida PN 16
Anslutningsstandard inloppssida EN 1092-2
Anslutning utloppssida Fläns
Anslutningsdimension utloppssida DN 32
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 32 mm
Tryckklass fläns (flänsborrning) utloppssida PN 16
Anslutningsstandard utloppssida EN 1092-2
Flänsform Rund
Kapslingsklass (IP) IP55
Självevakuerande Nej
Normmotor Nej
Motoreffektivitetsklass IE5
Palltyp -
Djup (mm) 800
Bredd (mm) 600
Höjd (mm) 525
Vikt (kg) 43
RSK-nummer5746434
GTIN4062679112916
ProduktCirkulationspump
DimensionDN32
StorlekBL=260mm
Utförandetorr cirkulationspump
Färggrön/svart
Ytbehandlingkataforbehandlad
Material gjutjärn/flermaterial
Standard-
Övrig info-
RSK flik14 Pumpar
Material pumphus Gjutjärn
Tryckhöjd (BEP) 134,94 kPa
Max. statisk höjd 16,15 m
Max. arbetstryck 16 bar
Tvillingpump Nej
Märkspänning 230 - 230 V
Antal faser 1
Frekvens 50/60 Hz
Märkström 3,7 A
Ineffekt per motor (P1) 0,8 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2100 /min
Radiostandard Bluetooth Nej
Omgivningstemperatur 0 - 50 °C
Anslutning inloppssida Fläns
Anslutning utloppssida Fläns