ProduktnamnStratos GIGA2.0-I40/1-11/M0,55
DimensionDN40
StorlekBL=280mm
Tryck/Flöde/TempPN16, temp -20°C till +140°C
Effekt/Eldata1x230V 50Hz 0,55kW
Övrig info-
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/2206913
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 2206913
GTIN 4062679112978
Materialkvalitet impeller/pumphjul PP-GF
Nominellt flöde (BEP) 13,6 m³/h
Tryckhöjd (BEP) 92,08 kPa
Max. flödeskapacitet 26,27 m³/h
Max. statisk höjd 11,94 m
Max. arbetstryck 16 bar
Tvillingpump Nej
Märkspänning 230 - 230 V
Antal faser 1
Frekvens 50/60 Hz
Märkström 3,1 A
Ineffekt per motor (P1) 0,7 kW
Axeleffekt per motor (P2) 0,55 kW
Minimum Energieffektivitetsindex (MEI) 0,7
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2100 /min
Med kommunikationsgränssnitt RS 232 Nej
Medietemperatur (kontinuerlig) -20 - 140 °C
Omgivningstemperatur 0 - 50 °C
Anslutning inloppssida Fläns
Anslutningsdimension inloppssida DN 40
Anslutning utloppssida Fläns
Anslutningsdimension utloppssida DN 40
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 40 mm
Höjd (mm) 525
Vikt (kg) 37
RSK-nummer5746438
GTIN4062679112978
ProduktCirkulationspump
DimensionDN40
StorlekBL=280mm
Tryckhöjd (BEP) 92,08 kPa
Max. statisk höjd 11,94 m
Max. arbetstryck 16 bar
Tvillingpump Nej
Märkspänning 230 - 230 V
Antal faser 1
Frekvens 50/60 Hz
Märkström 3,1 A
Ineffekt per motor (P1) 0,7 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2100 /min
Omgivningstemperatur 0 - 50 °C
Anslutning inloppssida Fläns
Anslutning utloppssida Fläns