ProduktnamnStratos GIGA2.0-I40/1-14/M0,75
DimensionDN40
StorlekBL=280mm
Tryck/Flöde/TempPN16, temp -20°C till +140°C
Effekt/Eldata1x230V 50Hz 0,75kW
Övrig info-
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/2206912
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 2206912
GTIN 4062679112961
Materialkvalitet impeller/pumphjul PP-GF
Nominellt flöde (BEP) 15,29 m³/h
Tryckhöjd (BEP) 114,44 kPa
Max. flödeskapacitet 29,46 m³/h
Max. statisk höjd 14,95 m
Max. arbetstryck 16 bar
Tvillingpump Nej
Märkspänning 230 - 230 V
Antal faser 1
Frekvens 50/60 Hz
Märkström 4 A
Ineffekt per motor (P1) 0,8 kW
Axeleffekt per motor (P2) 0,75 kW
Minimum Energieffektivitetsindex (MEI) 0,7
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2100 /min
Med kommunikationsgränssnitt RS 232 Nej
Medietemperatur (kontinuerlig) -20 - 140 °C
Omgivningstemperatur 0 - 50 °C
Anslutning inloppssida Fläns
Anslutningsdimension inloppssida DN 40
Anslutning utloppssida Fläns
Anslutningsdimension utloppssida DN 40
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 40 mm
Höjd (mm) 525
Vikt (kg) 39
RSK-nummer5746439
GTIN4062679112961
ProduktCirkulationspump
DimensionDN40
StorlekBL=280mm
Tryckhöjd (BEP) 114,44 kPa
Max. statisk höjd 14,95 m
Max. arbetstryck 16 bar
Tvillingpump Nej
Märkspänning 230 - 230 V
Antal faser 1
Frekvens 50/60 Hz
Märkström 4 A
Ineffekt per motor (P1) 0,8 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2100 /min
Omgivningstemperatur 0 - 50 °C
Anslutning inloppssida Fläns
Anslutning utloppssida Fläns