ProduktnamnStratos GIGA2.0-I80/1-8/M0,75
DimensionDN80
StorlekBL=360mm
Tryck/Flöde/TempPN16, temp -20°C till +140°C
Effekt/Eldata1x230V 50Hz 0,75kW
Övrig info-
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/2206927
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 2206927
GTIN 4062679113111
Materialkvalitet impeller/pumphjul PP-GF
Nominellt flöde (BEP) 36,53 m³/h
Tryckhöjd (BEP) 54,46 kPa
Max. flödeskapacitet 63,62 m³/h
Max. statisk höjd 8,532 m
Max. arbetstryck 16 bar
Tvillingpump Nej
Märkspänning 230 - 230 V
Antal faser 1
Frekvens 50/60 Hz
Märkström 3,8 A
Ineffekt per motor (P1) 0,8 kW
Axeleffekt per motor (P2) 0,75 kW
Minimum Energieffektivitetsindex (MEI) 0,7
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 1880 /min
Med kommunikationsgränssnitt RS 232 Nej
Medietemperatur (kontinuerlig) -20 - 140 °C
Omgivningstemperatur 0 - 50 °C
Anslutning inloppssida Fläns
Anslutningsdimension inloppssida DN 80
Anslutning utloppssida Fläns
Anslutningsdimension utloppssida DN 80
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 80 mm
Höjd (mm) 525
Vikt (kg) 48
RSK-nummer5746454
GTIN4062679113111
ProduktCirkulationspump
DimensionDN80
StorlekBL=360mm
Tryckhöjd (BEP) 54,46 kPa
Max. statisk höjd 8,532 m
Max. arbetstryck 16 bar
Tvillingpump Nej
Märkspänning 230 - 230 V
Antal faser 1
Frekvens 50/60 Hz
Märkström 3,8 A
Ineffekt per motor (P1) 0,8 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 1880 /min
Omgivningstemperatur 0 - 50 °C
Anslutning inloppssida Fläns
Anslutning utloppssida Fläns