ProduktnamnStratos MAXO-D 80/0,5-6-R7PN10
DimensionDN80
StorlekBL=360mm
Tryck/Flöde/TempPN10, temp -10°C till +110°C
Effekt/Eldata1x230V 50Hz, max 850W
Funktiontvilling för värme-/kylsystem
Utförandevåt smart-pump, tvilling
Färggrön/grå
Ytbehandling-
Material gjutjärn/flermaterial
Standard-
Övrig info-
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/2217987
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 2217987
GTIN 4062679195667
Produktegenskaper
Material pumphus Gjutjärn
Materialkvalitet pumphus Gjutjärn EN-GJL-250 (GG 25)
Material impeller/pumphjul PP (polypropen)
Materialkvalitet impeller/pumphjul PP-GF
Nominellt flöde (BEP) 30,31 m³/h
Tryckhöjd (BEP) 54,74 kPa
Max. flödeskapacitet 87,87 m³/h
Max. statisk höjd 8,449 m
Max. arbetstryck 10 bar
Tvillingpump Ja
Märkspänning 230 - 230 V
Antal faser 1
Frekvens 50/60 Hz
Märkström 3,71 A
Ineffekt per motor (P1) 0,85 kW
Energieffektivitetsindex (EEI) 0,17
Isolationsklass (IEC) F
Varvtalsreglering motor Inbyggd (integrerad)
Stödjer protokoll LON/LONWorks Ja
Medietemperatur (kontinuerlig) -10 - 90 °C
Omgivningstemperatur -10 - 40 °C
Anslutning inloppssida Fläns
Anslutningsdimension inloppssida DN 80
Diameter inloppssida 80 mm
Tryckklass fläns (flänsborrning) inloppssida PN 10
Anslutningsstandard inloppssida EN 1092-2
Anslutning utloppssida Fläns
Anslutningsdimension utloppssida DN 80
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 80 mm
Tryckklass fläns (flänsborrning) utloppssida PN 10
Anslutningsstandard utloppssida EN 1092-2
Flänsform Rund
Inbyggnadslängd 360 mm
Kapslingsklass (IP) IPX4D
Palltyp -
Djup (mm) 800
Bredd (mm) 600
Höjd (mm) 525
Vikt (kg) 68,302
RSK-nummer5759072
GTIN4062679195667
ProduktCirkulationspump
DimensionDN80
StorlekBL=360mm
Färggrön/grå
Ytbehandling-
Material gjutjärn/flermaterial
Standard-
Övrig info-
RSK flik14 Pumpar
Material pumphus Gjutjärn
Tryckhöjd (BEP) 54,74 kPa
Max. statisk höjd 8,449 m
Max. arbetstryck 10 bar
Tvillingpump Ja
Märkspänning 230 - 230 V
Antal faser 1
Frekvens 50/60 Hz
Märkström 3,71 A
Isolationsklass (IEC) F
Anslutning inloppssida Fläns
Diameter inloppssida 80 mm
Anslutning utloppssida Fläns
Flänsform Rund
Inbyggnadslängd 360 mm