ProduktnamnPadus MINI3-M04.10/M05-523/P
DimensionRp40
Storlek-
Tryck/Flöde/Temp10,5m/18m3/h/max +40°C
Effekt/Eldata1x230V / 50Hz 0,50kW
Övrig info10 m kabel
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/3118610
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 3118610
GTIN 4062679225272
Nominellt flöde (BEP) 10,06 m³/h
Tryckhöjd (BEP) 64,57 kPa
Max. flödeskapacitet 18 m³/h
Max. statisk höjd 10,5 m
Max. arbetstryck 1,5 bar
Elanslutning Anslutningskabel med stickpropp
Märkspänning 230 - 230 V
Antal faser 1
Frekvens 50 Hz
Märkström 3,3 A
Ineffekt per motor (P1) 0,73 kW
Axeleffekt per motor (P2) 0,5 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2900 /min
Varvtalsreglering motor Ingen
Typ av varvtalsreglering Reglerad i fasta steg
Medietemperatur (kontinuerlig) 3 - 40 °C
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Utvändig gänga G, cylindrisk (ISO 228-1)
Anslutningsdimension utloppssida 1 1/2" (40)
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 40 mm
Tryckklass fläns (flänsborrning) utloppssida PN 10
Anslutningsstandard utloppssida ISO 228-1
Max. partikelstorlek 10 mm
Skärande Nej
Nominellt driftläge S3-15%
Kapslingsklass (IP) IP68
Pumpstyrning Ingen
Pumphöjd 386 mm
Vikt (kg) 10,1
RSK-nummer5880022
GTIN4062679225272
ProduktDräneringspump
DimensionRp40
Storlek-
Tryckhöjd (BEP) 64,57 kPa
Max. flödeskapacitet 18 m³/h
Max. statisk höjd 10,5 m
Max. arbetstryck 1,5 bar
Märkspänning 230 - 230 V
Antal faser 1
Frekvens 50 Hz
Märkström 3,3 A
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2900 /min
Varvtalsreglering motor Ingen
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Max. partikelstorlek 10 mm
Skärande Nej
Nominellt driftläge S3-15%
Kapslingsklass (IP) IP68
Pumpstyrning Ingen
Pumphöjd 386 mm