ProduktnamnPadus MINI3-M04.10/T05-540/O
DimensionRp40
Storlek-
Tryck/Flöde/Temp10,5m/18m3/h/max +40°C
Effekt/Eldata3x400V / 50Hz 0,50kW
Övrig info10 m kabel
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/3118611
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 3118611
GTIN 4062679225289
Nominellt flöde (BEP) 9,487 m³/h
Tryckhöjd (BEP) 65,68 kPa
Max. flödeskapacitet 17,94 m³/h
Max. statisk höjd 10,47 m
Max. arbetstryck 1,5 bar
Elanslutning Anslutningskabel med stickpropp
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 1,3 A
Ineffekt per motor (P1) 0,66 kW
Axeleffekt per motor (P2) 0,5 kW
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2900 /min
Medietemperatur (kontinuerlig) 3 - 40 °C
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Utvändig gänga G, cylindrisk (ISO 228-1)
Anslutningsdimension utloppssida 1 1/2" (40)
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 40 mm
Tryckklass fläns (flänsborrning) utloppssida PN 10
Anslutningsstandard utloppssida ISO 228-1
Max. partikelstorlek 10 mm
Skärande Nej
Nominellt driftläge S3-15%
Kapslingsklass (IP) IP68
Pumpstyrning Ingen
Pumphöjd 386 mm
Vikt (kg) 10,1
RSK-nummer5880023
GTIN4062679225289
ProduktDräneringspump
DimensionRp40
Storlek-
Tryckhöjd (BEP) 65,68 kPa
Max. statisk höjd 10,47 m
Max. arbetstryck 1,5 bar
Märkspänning 400 - 400 V
Antal faser 3
Frekvens 50 Hz
Märkström 1,3 A
Isolationsklass (IEC) F
Varvtal 2900 /min
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Max. partikelstorlek 10 mm
Skärande Nej
Nominellt driftläge S3-15%
Kapslingsklass (IP) IP68
Pumpstyrning Ingen
Pumphöjd 386 mm