ProduktnamnPadus MINI3-V04.10/M06-523/P
DimensionRp40
Storlek-
Tryck/Flöde/Temp9,5m/18,5m3/h/max +40°C
Effekt/Eldata1x230V / 50Hz 0,60kW
Övrig info10 m kabel
Tillverkarens produktsida https://wilo.com/quick/se/sv/articleNumber/3118629
RSK flik14 Pumpar
Tillverkarens artikelnummer 3118629
GTIN 4062679225463
Nominellt flöde (BEP) 11,29 m³/h
Tryckhöjd (BEP) 56,37 kPa
Max. flödeskapacitet 18,48 m³/h
Max. statisk höjd 9,443 m
Max. arbetstryck 1,5 bar
Elanslutning Anslutningskabel med stickpropp
Märkspänning 230 - 230 V
Antal faser 1
Frekvens 50 Hz
Märkström 4,1 A
Ineffekt per motor (P1) 0,93 kW
Axeleffekt per motor (P2) 0,6 kW
Medietemperatur (kontinuerlig) 3 - 40 °C
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Anslutning utloppssida Invändig gänga Rp, cylindrisk (ISO 7-1 / EN 10226-1)
Anslutningsdimension utloppssida 1 1/2" (40)
Utvändig rördiameter anslutning utloppssida 40 mm
Tryckklass fläns (flänsborrning) utloppssida PN 10
Anslutningsstandard utloppssida ISO 228-1
Max. partikelstorlek 30 mm
Skärande Nej
Nominellt driftläge S3-15%
Kapslingsklass (IP) IP68
Pumpstyrning Ingen
Pumphöjd 407 mm
Höjd (mm) 275
Vikt (kg) 10,8
RSK-nummer5880017
GTIN4062679225463
ProduktDräneringspump
DimensionRp40
Storlek-
Tryckhöjd (BEP) 56,37 kPa
Max. statisk höjd 9,443 m
Max. arbetstryck 1,5 bar
Märkspänning 230 - 230 V
Antal faser 1
Frekvens 50 Hz
Märkström 4,1 A
Omgivningstemperatur 3 - 40 °C
Max. partikelstorlek 30 mm
Skärande Nej
Nominellt driftläge S3-15%
Kapslingsklass (IP) IP68
Pumpstyrning Ingen
Pumphöjd 407 mm